LKS Chlebnia - strona oficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  •        

Zegar

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 11 gości

dzisiaj: 10, wczoraj: 483
ogółem: 2 678 350

statystyki szczegółowe

Aktualności

P. Żegliński: Pokazaliśmy charakter i wolę walki!

  • autor: bercikm, 2018-07-03 15:37

P. Żegliński: Pokazaliśmy charakter i wolę walki!

Poniżej dostępna jest rozmowa z trenerem pierwszego zespołu seniorów LKS-u Chlebnia, Pawłem Żeglińskim. W niej szkoleniowiec podsumowuje miniony sezon w lidze okręgowej.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

1) Trenerze, przede wszystkim raz jeszcze gratulujemy zostania tatą. Noce przespane czy tego snu trochę brakuje?:)

Dziękuję, jeśli chodzi o przespane noce bywa różnie, ale uśmiech córki rekompensuje wszystko.

2) Za nami sezon 2017/2018 w którym zajmujemy ostatecznie 7 miejsce. Czy jest ono dla trenera satysfakcjonujące?

Ciężko powiedzieć. Z jednej strony w rundzie jesiennej drużyna bardzo dobrze zaczęła sezon i długo zajmowała miejsce w ścisłej czołówce. Gorsza końcówka rundy spowodowała , że zespół spadł na 6 miejsce i jak wiemy zimą doszło w nim do bardzo wielu zmian. Miniona runda choć zakończona na 3 miejscu dała łącznie 7 lokatę więc można by stwierdzić ,że pozostał pewien niedosyt. Biorąc jednak pod uwagę kadrową rewolucję i cel postawiony zimą jakim było spokojne utrzymanie , uważam ,że zajęte miejsce jest satysfakcjonujące.

3) Jak ocenia trener rundę wiosenną bo od niej prowadził trener zespół Chlebni?

Myślę, że rundę wiosenną możemy uznać za bardzo udaną. Zdobyliśmy 29 punktów i uważam, że w pełni na nie zasłużyliśmy. Może nie graliśmy pięknej i widowiskowej piłki, ale na pewno w żadnym spotkaniu nie brakowało nam charakteru, woli walki i zaangażowania za co chciałbym podziękować drużynie.

4) Jakie największe plusy zauważył trener w tej rundzie?

Myślę, że największym plusem jest dobre wejście do drużyny zawodników występujących do tej pory w drugim zespole. Wykorzystali oni otrzymaną szansę i szybko potwierdzili swoją przydatność w ,,jedynce”. Kolejnym pozytywem jest średnia wieku zespołu, która sięga niewiele ponad 20 lat, stawiając nas w gronie najmłodszych drużyn w lidze.

5) Czy było coś co trenerowi nie do końca się podobało?

Póki co nie mogę narzekać.

6) W naszym zespole w rundzie jesiennej zagrało wielu młodych zawodników. Czy celem trenera było w tej rundzie wprowadzenie jak największej ilości młodych graczy?

Odmłodzenie drużyny było efektem rewolucji kadrowej przeprowadzonej zimą. Po rozmowach z zarządem ustaliliśmy, że chcemy stawiać na młodych zawodników i tą drogą nadal zamierzamy się kierować.

7) Czy widzi trener rezerwy w tym zespole?

Pracujemy ze sobą stosunkowo krótko, ale wiem ,że chłopaki w każdym meczu dawali z siebie wszystko. Nie zawsze układało się po naszej myśli, ale w żadnym ze spotkań nie mógłbym zarzucić zawodnikom braku chęci czy zaangażowania.

8 ) Jak zespół będzie przygotował się do startu rundy w nowym sezonie i jakie cele stawia trener przed zespołem w nowym ligowym rozdaniu?

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczynamy już 5 lipca kiedy to spotkamy się na pierwszej jednostce treningowej. Do rozgrywek przygotowywać będziemy się na własnych obiektach trenując w poniedziałki, środy i czwartki. W okresie przygotowawczym rozegramy także pięć spotkań kontrolnych kolejno z : KS Konstancin, LKS Osuchów, Mazowszem Grójec, KS Teresin oraz drugim zespołem Piaseczna. Nie wyznaczamy sobie póki co głównego celu. Chcemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo i zająć jak najwyższe miejsce w tabeli.

9) Najlepszy, Najgorszy, najdziwniejszy mecz w ostatniej rundzie?

W mojej opinii najlepsze spotkanie rozegraliśmy w Warszawie przeciwko SEMP-owi. Zwycięstwo 2:1 z drużyną walczącą wówczas o awans na jej terenie pozwoliło nabrać nam pewności siebie i wiary we własne możliwości. Najgorszy mecz i zarazem najdziwniejszy przytrafił nam się w Józefowie. Gospodarze byli drużyną lepszą czego nie podważam, ale wbrew wysokiemu wynikowi (5:1) i pomimo sporej liczby błędów potrafiliśmy naprawdę grać momentami dobrą piłkę. Stąd też mecz ten zrobił na mnie jednocześnie najgorsze i najdziwniejsze wrażenie.

10) Czy wiadomo kto zespół LKS-u na pewno opuści a kto go wzmocni?

Mam nadzieję ,że utrzymamy kadrę z rundy wiosennej, nie mniej jednak kilku zawodnikom kończy się okres wypożyczenia więc zobaczymy jak dalej potoczą się ich losy. Kilku zawodników zgłosiło również chęć sprawdzenia swoich sił w naszym zespole, a kolejni wracają po dłuższych kontuzjach jak choćby Bartek Parol czy Konrad Janik z czego bardzo się cieszę.

11) Porozmawialiśmy o aspektach sportowych a jak wygląda klub od strony organizacyjnej? Czy zespołowi czegoś brakuje?

Myślę, że pod względem organizacyjnym wyglądamy solidnie i jestem pewien ,że tak pozostanie.
 12) Czego życzyć trenerowi w nowej rundzie?
 Może nie tyle mnie co całej drużynie, aby kolejna runda była jeszcze lepsza od poprzedniej.

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [557]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.