P. Żegliński: Celem spokojna budowa zespołu!

• autor: bercikm, 2017-12-19 22:45

Jak już wiemy trenerem pierwszego zespołu Chlebni został jej wychowanek, Paweł Żegliński. Czas zaprezentować wywiad z nowym szkoleniowcem LKS-u w którym nie tylko przybliża nam swoją osobę ale i przedstawia plany na najbliższa przyszłość przed prowadzonym przez siebie zespołem.

Zapraszamy do lektury i życzymy przyjemnego czytania:)

Rozmawiał: Marcin Wojciechowski.

Trenerze, gratuluje! To chyba największe wyzwanie w karierze szkoleniowej?

PŻ: Dziękuję, choć ,,kariera” w moim przypadku póki co to za duże słowo, natomiast jeśli chodzi o największe wyzwanie to zdecydowanie tak.

Najpierw zespoły młodzieżowe, później rezerwy, teraz pierwszy zespół. Wszystko wręcz rozwija się wzorowo. Gdzie jest granica trenera Żeglińskiego?

PŻ: Nie ma co wybiegać w przyszłość. Muszę skupić się teraz przede wszystkim na pracy z naszym zespołem. Nie mniej jednak do tej pory wszystko układało się według pewnej hierarchii i mam nadzieję ,że nadal będzie w tej kwestii progres.

Jaką widzi trener różnice w sobie na przełomie np. 5 lat?

PŻ: Każda runda, sezon czy prowadzona przeze mnie ,,nowa” drużyna wzbogaca mnie o doświadczenie co w przypadku bycia trenerem jest bardzo ważne. Staram się także wyciągać wnioski z popełnianych błędów i uczyć się na nich.

Trenerze, jakie cele postawił przed trenerem zarząd klubu?

PŻ: Celem na rundę wiosenną jest przede wszystkim budowa zespołu , który po pierwsze spokojnie utrzyma się w lidze okręgowej, a po drugie przygotuje do startu w następnym sezonie. Nie przypadkowo użyłem słowa budowa, bowiem w drużynie dojdzie do wielu zmian.

A co jest celem trenera w nadchodzącej rundzie?

PŻ: Moim celem jest jak najlepsza praca z zespołem, która przyniesie pozytywne efekty.

Wiadomo że nasz zespół czeka sporo zmian. Możemy ujawnić jakie to będą zmiany?

PŻ: Będą to przede wszystkim zmiany personalne jak i organizacyjne, ale z racji tego, że mamy okres przerwy w treningach więcej na tą chwilę ujawnić nie możemy, gdyż pewne kwestie mogą ulec zmianie.

Porozmawiajmy o tym co kibiców najbardziej interesuje. Wiadomo kto nasz zespół opuści a kto go wzmocni?

PŻ: Tak jak wspomniałem, dojdzie do zmian personalnych w kadrze zespołu, ale póki co jest za wcześnie by wymieniać nazwiska zarówno zawodników którzy opuszczą klub , a także tych którzy do nas dołączą. Na pewno szansę gry w pierwszym zespole otrzymają wyróżniający się zawodnicy rezerw.

Jaką formacje trener preferuje w meczach i w jakim ustawieniu taktycznym będzie oglądać Chlebnie?

PŻ: Wszystko zależy od tego jaką kadrą będziemy dysponowali , ale musimy być w tej kwestii elastyczni i potrafić zmienić ustawienie w trakcie spotkania, by przyniosło to zamierzony efekt.

Prowadził trener także zespół rezerw. Jak wspomina trener pracę z drugim zespołem?

PŻ: Praca z drugim zespołem to niezwykle cenne doświadczenie, dzięki któremu powierzono mi teraz pierwszy zespół. Myślę ,że zbudowaliśmy fajny team potrafiący rywalizować z najlepszymi drużynami w lidze i mam nadzieję, że podobnie będzie też w przyszłej rundzie za kadencji nowego trenera.

Jak zespół będzie przygotowywał się do startu rundy wiosennej? Poznaliśmy już listę sparingpartnerów a oprócz gier kontrolnych?

PŻ: Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynamy 11 stycznia. Do końca lutego trenować będziemy trzy razy w tygodniu na sztucznym boisku w Grodzisku Mazowieckim. W planach mamy rozegranie 7 gier kontrolnych ( Pogoń II, Widok Skierniewice, GLKS Nadarzyn , Żyrardowianka, Laura Chylice, LKS Osuchów, Świt Warszawa ).

Wiadomo że w tym roku nie ma reorganizacji. Czy w związku z tym łatwiej i bez tej presji będzie się trenerowi pracować?

PŻ: Zdecydowanie tak, choć należy pamiętać, że punkty które mamy po rundzie jesiennej niczego jeszcze nam nie gwarantują. Brak organizacji pomaga jednak przede wszystkim w spokojnym budowaniu zespołu, a taki mamy cel.

Czy Od kilku sezonów Chlebnia jest czołową drużyną ligi okręgowej ale zawsze czegoś brakowało do tego aby osiągnąć historyczny awans. W czym trener upatrywałby te niepowodzenia?

PŻ: Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na te pytanie, gdyż myślę, że moi poprzednicy wykonali bardzo dobrą pracę. Mimo braku awansu uważam, że drużyna zrobiła progres zmieniając się z ligowego średniaka w kandydata do awansu, z którym trzeba się liczyć i to jest najważniejsze.

Chlebnie za mojej kadencji charakteryzować będzie...?

PŻ: Nie chciałbym rzucać obietnic, ale mam nadzieję ,że przychodzący na mecze kibice będą oglądać swój zespół walczący o każdy centymetr boiska, zaangażowany i zdeterminowany by odnieść sukces.

Na ostatniej gali piłkarskiej naszej Akademii nie zapomniano o wyróżnieniu trenera za rozwój piłki młodzieżowej w naszym klubie. Co takie wyróżnienie oznacza dla trenera?

PŻ: Było to bardzo miłe i niespodziewane dla mnie wyróżnienie, bowiem z grupami dziecięcymi już nie pracuję. Cieszy na pewno fakt, że moje starania zostały docenione, za co jeszcze raz dziękuję.

W Chlebni trener jest od zawsze. Jak ten klub zmienił się na przełomie tych wszystkich lat?

PŻ: Zgadza się. Przebyłem drogę zawodnika grup młodzieżowych, seniorskich, a teraz krok po kroku staram się rozwijać jako trener. Uważam ,że na przestrzeni lat nasz klub bardzo się rozwinął na każdej płaszczyźnie. Począwszy od infrastruktury , która ciągle się powiększa, po Akademię liczącą coraz więcej dzieci. Myślę, także że nie jesteśmy już anonimowym dla wielu klubem i tu duża zasługa roczników młodzieżowych , które wyjeżdżając na ogólnopolskie czy międzynarodowe turnieje promują klub.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czego chciałby trener życzyć naszym sympatykom i czytelnikom?

PŻ: Przede wszystkim zdrowia bo ono jest najważniejsze. Ponadto wszelkiej pomyślności i miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

Czego życzyć trenerowi na te nadchodzące Święta i Nowy Rok?
 PŻ: Zdrowia i sukcesów z pierwszym zespołem !:)