Przedstawiamy beniaminków okręgówki!

• autor: bercikm, 2017-07-12 17:40

Do startu ligi okręgowej pozostał równy miesiąc. W inauguracyjnym meczu podopieczni trenera Świtalskiego zagrają z Przyszłością Włochy. Tego rywala znamy doskonale z gier w kilku ostatnich sezonach.

Oprócz niego przyjdzie nam się zmierzyć z kilkoma nowymi rywalami. Mowa o beniaminkach ligi okręgowej.

Dzisiaj przybliżymy bliżej owe drużyny! Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Opracowanie i publikacja tekstu - Marcin Wojciechowski.

Sparta II Jazgarzew - absolutny debiutant w lidze okręgowej. Dotychczas zespół rezerwowy Sparty który wystartował w rozgrywkach ligowych w sezonie 2001/2002 występował w B-klasie oraz A-klasie. W poprzednim sezonie Sparta wygrała swoją grupę. W 26 spotkaniach zawodnicy z Jazgarzewa wywalczyli 64 punkty. Bilans tej drużyny w poprzednich rozgrywkach to 21 wygranych, 1 remis i 4 przegrane. Na uwagę zasługuje aż 126 goli strzelonych i 46 straconych. Na pewno fakt że zespół rezerwowy Sparty może korzystać z zawodników pierwszego zespołu który występuje w IV lidze czyni z tej drużyny rywala którego nie łatwo będzie pokonać. Z tym przeciwnikiem zmierzymy się dopiero w 15 kolejce ligowej.

Błękitni Korytów - tą drużynę zdążyliśmy już poznać. Przeciwko niej występowaliśmy w sezonie 2011/2012. Błękitni po tym właśnie sezonie z powodów problemów finansowych zniknęli z piłkarskuiej mapy Polski. Zaczynali granie od B-klasy, A-klasy i w zeszłym sezonie ponownie wywalczyli awans do okręgówki. Jak sobie w niej poradzą? Na dzisiaj celem tego zespołu wydaje się spokojne utrzymanie w lidze okręgowej co jak wiemy proste nie będzie. Utrzymanie gwarantuje sobie tylko 6 pierwszych drużyn.

Naprzód Stare Babice - kolejny znany nam rywal. Naprzód w ostatnich sezonach zapracował na stwierdzenie iż jest za mocny na A-klasę zaś za słaby na ligę okręgową. A jeszcze niedawno bo w sezonie 2011/2012 zespół ten występował w IV lidze. Czy tym razem drużyna ze Starych Babic nie zafunduje swoim kibicom nerwowego sezonu i utrzyma się na dłużej w lidze okręgowej? Na pewno czeka ich ciężka walka. Już w poprzednim sezonie nasz zespół rezerwowy pokazał że da się powalczyć z Naprzodem. Podopieczni trenera Pawła Żeglińskiego raz zremisowali 1-1 zaś raz nieznacznie przegrali 2-3.

Ursus II Warszawa - ten rywal też nie jest nam obcy. W sezonie 2013/2014 rywalizowaliśmy w nim w lidze. Po nim zespół z Warszawy wycofał się z grania co oznaczało iż swoją przygodę z piłką będzie zaczyna od rozgrywek w B-klasie.
Czy teraz Traktorki na dłużej zadomowią się w okręgówce? Podstawy ku temu mają bardzo dobre. Solidne zaplecze organizacyjne, pierwszy zespół występujący w 3 lidze. Nic tylko grać i wygrywać!

Podsumowując, los beniaminków w tym sezonie w lidze wydaje się być przesądzony. Rozpaczliwa walka o utrzymanie.

Przypomnijmy, w tym sezonie utrzymuje się tylko 6 pierwszy drużyn. każdy mecz zatem będzie zatem o przysłowiowe 6 punktów a każda porażka może słono kosztować.

Jednak taka sytuacja ma również i plusy. Można być pewnym że każda z drużyn do końca o coś będzie walczyć więc na pewno unikniemy spotkań nudnych w których nic się nie dzieje. W tym sezonie w okręgówce będzie sporo się będzie działo!

W najbliższym czasie bliżej przedstawimy spadkowiczów z IV ligi którzy w tym sezonie występować będą w lidze okręgowej.