P. Żegliński: Priorytetem ogrywanie młodzieży!

• autor: bercikm, 2017-07-02 22:22

Paweł Żegliński, trener naszej drużyny rezerwowej która po raz kolejny nie miała problemu z utrzymaniem w A-klasie podsumowuje w poniższym wywiadzie miniony sezon jak i określa cele na najbliższy.

Podopieczni trenera Żeglinskiego nie tylko potrafili pokonać wyżej notowanych rywali ale i wielu młodych zawodników z tej drużyny coraz śmielej puka do bram pierwszego zespołu. Kilku z nich zdążyło już zadebiutować w lidze okręgowej w tym sezonie.

Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury! Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Rozmawiał: Marcin Wojciechowski.

1) Trenerze, proszę o ocenę minionego sezonu. Podobnie jak przed rokiem zajęliśmy na koniec 8 miejsce?

Teoretycznie w porównaniu do poprzedniego sezonu, ten był lepszy. Dość szybko zapewniliśmy sobie pewne utrzymanie i ciągle byliśmy w środku tabeli , jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i myślę, że spokojnie stać nas było na miejsce wyższe niż ósme. Problemem były jednak wiosenne spotkania domowe, w których zdobyliśmy zaledwie 3 punkty, a także brak stabilnej formy. Bardzo dobre spotkania przeplataliśmy gorszymi lub takimi, po których mimo dobrej postawy nie zdobywaliśmy punktów.

2) Największe plusy jak i minusy tego sezonu?

Plusem jest to ,że kolejna grupa naszych zawodników dostała szansę w pierwszym zespole, podobnie jak ogrywanie młodych, stawiających pierwsze kroki w seniorskiej piłce zawodników, co również myślę, że się nam udaje. Minusem była nierówna forma i brak systematycznego punktowania. Gdybyśmy to poprawili miejsce byłoby dużo lepsze.

3) Najlepszy, najdziwniejszy i najgorszy mecz?

Ogólnie rozegraliśmy bardzo dobre spotkania z czołówką naszej ligi. Najlepsze w mojej opinii spotkanie rozegraliśmy jednak w Osuchowie gdzie zwyciężyliśmy 2:1 .
Najdziwniejszym meczem określiłbym wiosenny pojedynek z Guzovią Guzów przegrany 0-1 kiedy to piłka jak zaczarowana nie chciała trafić do bramki rywali.
Najgorszy mecz to zdecydowanie przegrana z Orłem Kampinos 0-6. O takim meczu nie należy nawet nic mówić, lepiej zapomnieć.

4) Czy jest ktoś kto zasłużył na szczególne słowa uznania za ten sezon?

Nie chciałbym nikogo wyróżniać indywidualnie. Myślę, że słowa uznania należą się całej drużynie za kolektyw , którym jesteśmy zarówno na boisku jak i poza nim.

5) Znamy już sparingpartnerów w okresie przygotowawczym. Gdzie zespół będzie przygotowywał się do startu nowego sezonu?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to przygotowywać będziemy się na własnym obiekcie. W planie mamy rozegranie sześciu spotkań kontrolnych na boiskach rywali.

6) Jakie cele stawia trener przed sobą jak i zespołem w najbliższym sezonie?

Nasze cele się nie zmieniają. Chcemy grać jak najlepiej, punktować, a także w dalszym ciągu ogrywać naszą młodzież. Utrzymanie to natomiast nasz obowiązek. Moim celem jest zatem zrobienie wszystkiego co mojej mocy by zrealizować cele postawione przed zespołem.

7) Kto według trenera powinien dostać szansę treningów i występów w lidze okręgowej?

Myślę, że wyróżniający się zawodnicy już taką szansę otrzymali. Kolejni muszą ciężko pracować i pokazać ,że także na to zasługują.

8 ) Jakie są największe bolączki prowadząc klub A-klasy?

Jesteśmy drużyną amatorską posiadającą w swojej kadrze zarówno uczniów jak i zawodników pracujących na co dzień w swoich zawodach. Nie możemy zatem liczyć zawsze na bardzo dobrą frekwencję czy to na jednostkach treningowych czy meczach mistrzowskich i myślę, że to jest główną bolączką drużyn na tym poziomie rozgrywkowym.

9) Jak wygląda poziom organizacyjny innych klubów w tej klasie rozgrywkowej oraz jak na ich tle wypada nasza Chlebnia?

Staramy się by niczego nam nie brakowało i myślę, że jak na poziom na którym się znajdujemy to pod tym względem wyglądamy dość dobrze. Są kluby , które mają aspiracje by grać w wyższej klasie rozgrywkowej i są bardzo dobrze organizowane, my natomiast mamy swoje priorytety i na tle naszej ligi, pod względem organizacyjnym wypadamy solidnie.

10) Ciężko na tym poziomie mówić o transferach ale czy wiemy kto zespół opuści a kto może go wzmocnić?

Mam nadzieję ,że nikt nie opuści zespołu chyba ,że będą to zawodnicy przechodzący do pierwszego zespołu , co z resztą miało już miejsce w drugiej części rundy wiosennej. Co do wzmocnień to jeszcze za wcześnie by o tym mówić, choć jest kilku zawodników którzy zgłosili chęć spróbowania się w naszej drużynie.

11) Wielu zawodników z trenera zespołu występuje w lidze tzw 6-tek. Czy według trenera taka dodatkowa forma rozrywki jest wskazana czy jednak może źle wpływać na formę graczy?

Tak jak wspomniałem jesteśmy drużyną amatorską. Większość moich zawodników jest już pełnoletnia i to do nich należy decyzja jak będą spędzać swój wolny czas. Jeśli nie koliduje to z meczem lub treningiem to nie mam prawa tego krytykować.

12) Pierwsza drużyna zajęła dopiero 3 miejsce, Wy bez problemu się utrzymaliście. Jaki był to rok dla Chlebni?

Jak wskazują wyniki powinienem stwierdzić ,że był to dobry rok. Ale jak wszyscy wiemy apetyty były większe. Uważam zatem ,że był to rok niezły.

13) Trenerze, nie sposób zapomnieć o zbliżającym się wielkimi krokami szczególnym dla trenera dniu. 7 lipca z kawalera zamieni się trener w męża. Czego życzyć trenerowi na Nowej Drodze życia?

Szczęścia – tradycyjnie :)