K. Świtalski: Naszym celem same zwycięstwa!

• autor: bercikm, 2017-06-29 13:00

W rozwinięciu wiadomości dostępny jest wywiad z nowym trenerem Chlebni, Kamilem Świtalskim. Szkoleniowiec LKS-u w nim ocenia sezon od momentu przejęcia naszej drużyny jak i nakreśla cele na nowe rozdanie ligowe w sezonie 2017/2018.

Rozmawiał: Marcin Wojciechowski.

1) Trenerze za nami sezon. jak ocenia trener naszą drużynę w spotkaniach w których to trener Chlebnie prowadził?

Sezon zakończyliśmy jak wszyscy wiedzą na trzecim miejscu co jest sporym rozczarowaniem bo wszyscy w klubie mieli jeden cel jakim był awans do 4 ligi, jednak trzecia pozycja jest powtórzeniem najwyższego wyniku  w historii klubu i zawodnikom oraz mojemu poprzednikowi należą się gratulacje. Musimy zrobić wszystko żeby ten wynik poprawić w przyszłym sezonie, co na pewno łatwe nie będzie. Przechodząc do oceny meczy gdy prowadziłem już drużynę to nie chcę wyciągać zbyt pochopnych wniosków bo zdaje sobie sprawę, że po meczu z Perłą przegranym 0-5 który pozbawił nas szans na awans, morale drużyny spadło i żaden z chłopaków nie pokazał pełni swoich możliwości, a co za tym idzie końcówka sezonu nie wyglądała jak byśmy sobie wszyscy tego życzyli.

2) Przed nami okres przygotowawczy. Jak drużyna będzie przygotowywać się do nowego sezonu?

Czeka nas dużo pracy nad przygotowaniem fizycznym i organizacją gry obronnej ponieważ tracimy zdecydowanie zbyt wiele bramek. Rozegramy sześć sparingów w tym cztery z drużynami czwartoligowymi co n apewno będzie dobrym przetarciem i pokaże jakie aspekty gry musimy jeszcze poprawić przed nowymi rozgrywkami.

3) Jaki cel przed drużyną stawia trener w obecnym sezonie?

Cel jest tylko jeden ZWYCIĘSTWA, ale żeby tak się stało musimy zacząć tworzyć drużynę, więcej i mocniej trenować bo w tej kwestii mam do zawodników bardzo duże zastrzeżenia. Chłopaki muszą uświadomić sobie, że tylko dzięki ciężkiej pracy możemy przystępować do meczów przygotowani na 100 % i mieć duże szanse na pozytywny wynik.

4) Czy wiemy już kto opuści zespół a kto może ją wzmocnić?

Pracujemy nad wzmocnieniem zespołu, wpuszczeniem "świeżej" krwi, musimy doprowadzić do rywalizacji na każdej pozycji to nasz priorytet. Zawodnicy muszą czuć oddech rywala na plecach bo w poprzednim sezonie tego zabrakło.

5) Projekt Chlebnia zdaje się że to największe wyzwanie w trenerskiej karierze. Gdzie wcześniej trener pracował w roli szkoleniowca?

LKS Chlebnia to jest mój debiut w roli trenera seniorów.

6) Jak ocenia trener potencjał zespołu, poziom infrastruktury klubu?

Obiekt klubowy jak na poziom okręgówki jest więcej niż dobry, jednak stan boiska wymaga poprawy, bo pamiętam czasy gdy mieliśmy najlepszą murawę w lidze, a teraz krótko mówiąc...są rezerwy :)

7) Czy nie jest przeszkodą e niedawno dzielił trener szatnie z zespołem jako zawodnik a dzisiaj jest w niej trenerem?

Z wiadomych przyczyn relacja ta jest trochę inna niż w przypadku trenera całkowicie z zewnątrz klubu, jednak dla chłopaków nie jest to nowość. Darek Świderski przetarł szlak bo też przeszedł podobną drogę.

8) Jakie trener preferuje ustawienie zespołu podczas meczu oraz czy w takim systemie będziemy oglądać grająca Chlebnię?

Najważniejsze to żeby zawodnicy byli optymalnie przygotowani mentalnie, fizycznie i taktycznie ,a wtedy w każdym ustawieniu zagramy dobry mecz

9) Najlepszy i najgorszy mecz Chlebni pod wodzą trenera?

Najlepszy jestem przekonany jeszcze przede mną, a najgorszy mam nadzieję, że już za mną i tu wybór pomiędzy Teresinem 1-1 u siebie i Okęciem na wyjeździe 0-0, ponieważ oba były fatalne.

10) Czego życzyć trenerowi w nadchodzącym sezonie?

Zdrowia i Zwycięstw!!!