Trenerzy o meczu Chlebnia - Żyrardowianka

• autor: bercikm, 2017-05-15 15:18

Po sobotnim, przegranym meczu przez naszą Chlebnię przeprowadzono wywiady ze szkoleniowcami obydwu drużyn.

Rozmawiał: Marcin Wojciechowski.

Paweł Jakóbiak ( Żyrardowianka )

1) Trenerze proszę o ocenę przebiegu wydarzeń na boisku?

Zadowoleni jesteśmy z osiągniętego wyniku. Pierwsza połowa dosyć wyrównana. Z naszej strony w tej części gry trochę za dużo chaosu w grze. Jest to spowodowane tym że mamy młody zespół który bardzo chce czasem aż za bardzo. W drugiej połowie tą grę już uspokoiliśmy, zdobyliśmy kolejne gole i zasłużenie wygraliśmy.

2) Skąd taka metamorfoza Żyrardowianki? Ostatnio same zwycięstwa na Waszym koncie?

Na początku rundy forma była taka sama z tymże teraz po prostu wykorzystujemy sytuacje które sobie stwarzamy. Wtedy też nie mieliśmy szczęścia które teraz nam niekiedy sprzyja.

3) Spodziewał się trener tak grającego zespołu Chlebni?

Liczyłem na więcej. Już na rozgrzewce patrząc po chłopakach z Chlebni widziałem że wynik sprzed tygodniu nadal siedzi w ich głowach.

4) O co walczy Żyrardowianka w tym sezonie? Nadal o utrzymanie?

Gramy o utrzymanie jak i o to żeby ogrywać młodych chłopców Dzisiaj debiutowało dwóch zawodników którzy skończyli dopiero 16 lat. Chcemy grać tymi chłopakami i ogrywać ich na poziomie seniora.

Dariusz Świderski ( LKS Chlebnia )

1) Trenerze, czy na postawę w meczu z Żyrardowianką mógł mieć ostatni mecz i porażka z Perłą?

Tak wysoka porażka z Perłą, w meczu w którym zaprezentowaliśmy się beznadziejnie, była ciosem po którym ciężko się pozbierać jednak nie upatrywałbym w tym przyczyn porażki z Żyrardowem. Jesteśmy drużyną, która w każdym kolejnym meczu musi walczyć o 3 pkt i z  takim nastawieniem wychodzimy na każdy kolejny mecz.

2) Trenerze, trudne pytanie ale co się dzieje z naszą Chlebnią. Z drużyny z czołówki nagle staliśmy się przeciętnym zespołem okręgówki...

Najważniejszą, choć nie jedyną przyczyną słabej dyspozycji są duże kłopoty kadrowe, słaba frekwencja treningowa oraz kontuzje sprawiają, że nie możemy znaleźć stabilności i jakości w grze. Zostało nam 6 meczów, w których postaramy się wrócić do naszej dyspozycji z jesieni i przygotować do następnego sezonu.
3) Czy wierzy trener po cichu może nie w awans ale na to że możemy osiągnąć formę pozwalającą na wygrywanie pozostałych meczów i walkę o najwyższe miejsce w historii występów na szczeblu okręgówki?

Wierzę w swoją drużynę iw  to, że pokażemy charakter w walce o jak najwyższą pozycję.