D. Paciorkowski: Walczymy o awans!

• autor: bercikm, 2017-01-02 22:36

W rozwinięciu wiadomości dostępny jest wywiad z naszym podstawowym obrońcą Danielem Paciorkowskim.

Zawodnik Chlebni to nie tylko pewny punkt zespołu. Jest także niezwykle skuteczny pod bramką rywala dokumentując to 3 bramkami na koncie. Dodatkowo wiele goli wypracował swoim kolegom pewnie im asystując. Z tym zawodnikiem w składzie wiemy że włączymy się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej!

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

Runda za nami. jak ją oceniasz w swoim wykonaniu jak i całego zespołu?

Myślę , że tę rundę możemy zaliczyć do udanych , pozostaje delikatny niesmak związany z porażkami u siebie z drużynami które w efekcie plasują się teraz wyżej w tabeli oraz ostatnim meczem rundy gdzie głupio straciliśmy punkty . Powinniśmy  go wygrać i mieć tyle samo punktów co liderujące drużyny Perły i Piasta , jednak 3-punktowa strata patrząc na przekrój całej rundy wiosennej nie powinna być przeszkodą aby powalczyć o awans , wszystko zależy tylko od nas.

Od kilku sezonów jesteś podstawowym zawodnikiem Chlebni. W tej rundzie rozegrałeś 14 spotkań. Jesteś zadowolony z ilości występów jak i zdobyczy bramkowej?

Opuściłem tylko jeden mecz oraz udało mi się strzelić 3 bramki i dorzucić kilka asyst,jak na pozycje na której występuje nie jest to zły wynik ,jednak miałem jeszcze kilka sytuacji w których mogłem zachować się lepiej, więc zamiast zadowalać się tym co jest wole skupiać się na tym co można poprawić

Mocne i słabe strony piłkarskie Daniela Paciorkowskiego?

Jeśli chodzi o słabe strony to na pewno brak chłodnej głowy w niektórych sytuacjach boiskowych  i z racji pozycji na której grałem przez całe życie dopiero uczę się gry z przeciwnikiem na plecach i gry w ofensywie  1 na 1 , co do „niezłych” to myślę ,że nie najgorsze dośrodkowanie i gra głową, jako mocne mogę określić jedynie przełożenie piłki z prawej na lewą nogę i grę piętą w polu karnym:P

Czy wierzysz że wiosną zespół chlebni powalczy o promocję do 4 ligi?

Jeśli tylko dobrze przepracujemy sezon przygotowawczy to na pewno mocno będziemy liczyli się w walce o awans.

Najważniejsze pytanie: czy z Tobą w składzie?

Nigdzie się nie wybieram, więc od kiedy tylko zaczną się przygotowania dalej będę ciężko pracował na swoje miejsce w składzie.

Jakie jest Twoje sportowe marzenie? Gdzie chciałbyś dojść?

Nie mam określonych żadnych daleko idących celów ,traktuje piłkę jako pasję i super przygodę ,przez najbliższe pół roku na pewno chciałbym awansować z Chlebnią do 4 ligi oraz dalej rozwijać się w każdym aspekcie gry i na tym się skupiam.

Z kim z zespołu masz najlepsze relacje zarówno na boisku jak i poza nim?

W drużynie jest super atmosfera ,nie ma jakiś podgrupek wszyscy trzymają się razem i z każdym dobrze się dogaduje , z racji wieku najwięcej czasu spędzam z młodszą częścią drużyny ale tak jak mówię generalnie wszyscy są zintegrowani i kiedy jest czas na prace to nawzajem się do niej motywujemy a kiedy czas na zabawę to wspólnie bawimy się i śmiejemy :)

Co jest Twoim celem w rundzie wiosennej?

Nie wyznaczam sobie żadnych indywidualnych celów ,przede wszystkim chciałbym w każdym meczu prezentować równą, wysoką formę. Wiadomo fajnie byłoby podbić statystyki bramek i asyst, ale nie skupiam się na tym ,najważniejsze ,aby drużyna wygrywała i zrobię wszystko żeby jej w tym pomóc.

Spotkanie które zapadło Ci w pamieć z tej rundy?

Na pewno pierwsza kolejka -derbowy  mecz z Pogonią której jestem wychowankiem , było to dziwne spotkanie w którym padło aż 7 bramek i mimo słabej postawy udało się wygrać przez cały mecz goniąc wynik.

Najlepszy i najgorszy mecz?

Najgorszy właśnie w pierwszej kolejce z Pogonią gdzie źle wszedłem w mecz ,popełniłem kilka błędów między innymi prokurując rzut karny ,a najlepszy chyba już weekend później w Józefowie kiedy w doliczonym czasie gry udało mi się strzelić gola głową na 3-2 dającego nam 3 punkty.

Kto awansuje do 4 ligi i dlaczego będzie to Chlebnia?

Mamy mocną i wyrównaną drużynę , ktokolwiek by nie grał zawsze wnosi coś do gry, jeśli dobrze wejdziemy w rundę ,będziemy regularnie punktować i w najważniejszych meczach nie zabraknie nam jakości jak to miało miejsce w  rundzie jesiennej ,to na pewno będzie to Chlebnia!

Czego życzysz kibicom w nadchodzącym roku a także czego my możemy Tobie życzyć?

Kibicom chciałbym życzyć dużo zdrowia , uśmiechu i wielu powodów do radości ,a sobie i kolegom z drużyny omijania kontuzji i motywacji do regularniej pracy na treningach tak ,aby na koniec rundy wszyscy mogli cieszyć się z awansu!