Podsumowanie rundy w rozgrywkach A-klasy!

• autor: bercikm, 2016-12-18 15:34

Podsumowaliśmy już dokonania indywidualne naszych rezerw, czas przedstawić analizę ogólną rozgrywek na poziomie A-klasy.

Zaprezentowano również drużyny które zasłużyły na miano największego wygraqnego jak i przegranego minionej rundy.

Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Podsumowanie statystyczne A-klasy:

Liczba drużyn biorących udział w lidze: 14

Rozegrano ogółem meczów: 91

Strzelono ogółem bramek: 390

Średnia bramek na mecz: 4,28

Zwycięstwa drużyn grających u siebie: 43

Zwycięstwa drużyn grających na wyjeździe: 34

Ilość meczy zakończonych remisem: 12

Najwięcej bramek w meczu i najwyższe zwycięstwo: Błękitni Korytów  12-0  Mszczonowianka II Mszczonów  24 września, 11:00  ( 6 kolejka )

Najwięcej bramek w kolejce:  ( 18 kolejka )

Najmniej bramek w kolejce:  ( 20 kolejka )

Najlepszy zespół ligi: Naprzód Stare Babice - 32 punkty

Najgorszy zespół ligi: Guzovia Guzów – 3 punkty

Najwięcej bramek strzelonych: Błękitni Korytów - 51 bramek

Najmniej bramek strzelonych: Guzovia Guzów - 10 bramek

Najmniej bramek straconych: Naprzód Stare Babice - 14 bramek

Najwięcej bramek straconych: Guzovia Guzów - 55 bramek

Najwięcej bramek strzelonych u siebie: Błękitni Korytów - 29 bramek

Najmniej bramek strzelonych u siebie: Guzovia Guzów - 6 bramek

Najwięcej bramek strzelonych na wyjeździe: Błękitni Korytów - 22 bramki

Najmniej bramek strzelonych na wyjeździe: Passovia Pass, Guzovia Guzów - 4 bramki

Największe pozytywne zaskoczenie rundy: LKS II Chlebnia. Bez wątpienia ten tytuł należy się naszej drużynie i nie jest to komplement na wyrost. Podopieczni trenera Pawła Żeglińskiego to najmłodszy zespół w A-klasie. Złożony w większości z chłopców którzy to dopiero skończyli grać w piłkę juniorską. istniało wiele pytań czy poradzą sobie w seniorach gdzie nie oszukujmy się ale na tym poziomie przede wszystkim dominuje fizyczność, wybieganie a w mniejszym stopniu same walory piłkarskie. nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony czego efektem jest na pewno rola trenera Żeglińskiego który potrafił wyważyć w zespole i połączyć młodość z rutyną i doświadczeniem starszych zawodników. Wierzymy że na wiosnę nasza gra i miejsce w tabeli będzie jeszcze lepsze!

Największe rozczarowanie ligi: Partyzant Leszno. Zespół w zeszłym sezonie walczył o promocję do ligi okręgowej. Przez większą część sezonu znajdował się w ścisłej czołówce zaś czym bliżej końca sezonu tym gra zespołu z Leszna była coraz to słabsza. Nic się nie zmieniło też w obecnym bo gracze Partyzanta zajmują dopiero 8 miejsce. Czy na wiosnę będzie lepiej? To się okaże w przyszłym roku.

Podsumowania dokonał: Marcin Wojciechowski.