P. Żegliński: Celem pierwsza siódemka!

• autor: bercikm, 2016-12-03 19:38

W rozwinięciu wiadomości dostępny jest wywiad z trenerem rezerw, Pawłem Żeglińskim który podsumowuje minioną rundę jesienną. Trzeba przyznać że nasi gracze pod czujnym okiem utalentowanego szkoleniowca z każdym rokiem robią postęp a młoda drużyna LKS-u napsuła wiele krwi innym drużynom które w składzie miały sporą ilość bardziej doświadczonych zawodników.

Na pewno w rundzie wiosennej w meczach naszej drużyny rezerwowej nie zabraknie walki, zaangażowania i ambicji. Celem nie jest tylko zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli ale przede wszystkim ogrywanie młodych graczy i zbieranie przez nich doświadczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z trenerem Żeglińskim oraz życzymy przyjemnej lektury!

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

1) Trenerze proszę o podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu zespołu rezerw?

Myślę, że runda w naszym wykonaniu udana, nawet bardziej jeśli chodzi o styl gry, niż o punkty i miejsce w tabeli, bo myślę,że w tych kwestiach czujemy lekki niedosyt.

2)  Jak odbiera trener 6 miejsce po rundzie jesiennej. Jest na miarę oczekiwań czy czuje trener pewien niedosyt?

Patrząc przez pryzmat stylu jaki prezentowaliśmy to uważam,że zasługiwaliśmy na więcej. Straciliśmy kilka punktów, których bardzo żałuję, choć biorąc pod uwagę to,że jesteśmy zdecyowanie najmłodszym zespołem w lidze to miejsce jest całkiem niezłe.

3)  Najgorszy, najlepszy, najdziwniejszy mecz tej rundy?

Najgorszy mecz to wyjazdowe spotkanie w Passie przegrane 3:2 , najlepszy zakończony zwycięstwem 5:0 z Wrzosem Międzyborów i najdziwniejszy to pierwsza porażka w sezonie z Tajfunem Brochów, kiedy to będąc zespołem zdecydowanie lepszym nie zdobyliśmy żadnego punktu.

4)  Jak trener ocenia ogólny poziom sportowy A-klasy?

Uważam, że z roku na rok poziom A-klasy się podnosi , a niektóre drużyny śmiało mogłoby poradzić sobie w lidze okręgowej, czego dobrym przykładem jest obecny beniaminek LO Piast Piastów.

5)  Jak organizacyjnie na tle rywali wypadła nasza Chlebnia?

Pod względem organizacji myślę ,że wyglądamy naprawdę dobrze choć oczywiście każdy aspekt zawsze można poprawić i będziemy nad tym pracowali.

6)  Jakie plany przed zespołem przed startem rundy wiosennej? Jak zespół będzie się przygotowywał do nowej rundy?

Przygotowania rozpoczynamy już 5 stycznia w Grodzisku Mazowieckim. Jednostki treningowe odbywać będą się na obiektach przy ulicy Westfala ,a także na sztucznym boisku Pogoni Grodzisk. W planach mamy rozegranie ośmiu gier kontrolnych.

7)  Kiedy będziemy mogli poznać listę sparingpartnerów rezerw?

Lista sparingpartnerów przedstawia się następująco :
21/22.01  ROZWÓJ WARSZAWA
28/29.01   TUR JAKTORÓW
4/5.02      ZABOROWIANKA
11/12.02   VICTORIA ZERZEŃ
18/19.02  KS ŁOMIANKI II
25/26.02   ORION CEGŁÓW
4/5.03      KS KONSTANCIN II
11/12.03  PERŁA II ZŁOTOKŁOS

8)  Czy po tej rundzie jest taki moment, przemyślenie że mógł trener zrobić coś lepiej, inaczej?

Zawsze analizując dane mecze, szczególnie te przegrane dochodzi się do wniosku, że inne decyzje mogłyby poprawić rezultat więc na pewno były takie momenty, ale teraz skupiam się już tylko na przyszłości i rundzie rewanżowej.

9)  Czy jest ktoś kogo trener chciałby najbardziej wyróżnić z naszego zespołu?

Myślę, że na wyróżnienie zasługuję cały zespół. Z jednej strony jest to silna grupa młodych zawodników z roczników 1999 i 1998 , którzy musieli szybko odnaleźć się w seniorskich rozgrywkach, a z drugiej służąca pomocą na boisku i poza nim część bardziej doświadczonych zawodników. Wszystko to dobrze funkcjonuje czego efektem były też debiuty naszych zawodników w barwach pierwszego zespołu.

10)  Największe plusy i minusy Chlebni?

Za plus uważam dużą liczbę młodych zawodników, która występuję w naszej drużynie, natomiast minusem jest to, że niestety często musimy zmieniać wyjściową jedenastkę, ale taka jest już specyfika drugiej drużyny.

11) Zespół reprezentowało wielu młodych zawodników Czy w najbliższej przyszłości mogą oni stanowić o sile pierwszego zespołu?

Mam nadzieję ,że tak się stanie. Kilku zawodników już trenuje z pierwszym zespołem i wierzę , że kwestią czasu jest to ,że będą znaczącymi postaciami tej drużyny ,co będzie dodatkową motywacją dla kolejnych graczy.

12)  Jakie cele stawia trener przed zespołem w nadchodzącej rundzie?

Celem  jest miejsce wyższe niż w poprzednich dwóch sezonach ,czyli od kiedy drużyna występuję w tej klasie rozgrywkowej , a więc pierwsza siódemka. Chcemy oczywiście w dalszym ciągu ogrywać naszą młodzież i pozwalać jej zdobywać doświadczenie na szczeblu seniorskim.

13)  Zbliżają się święta jak i nowy rok. Czego chciałby trener życzyć swoim zawodnikom oraz kibicom LKS-u?

Tradycyjnie zdrowia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Roku.

14) Czego życzyć trenerowi w nadchodzącym nowym roku?

Podobnie , przede wszystkim zdrowia.

15)Ten nowy, 2017 rok będzie dla trenera wyjątkowy gdyż zmienia się wtedy trenera stan cywilny. Jak przygotowania do tego ważnego dnia?

Przygotowania idą bardzo dobrze, termin po zakończeniu sezonu także wszystko odpowiednio zaplanowane;)