M. Omieciński: Nabrać więcej doświadczenia!

• autor: bercikm, 2016-11-28 15:30

W rozwinięciu wiadomości dostępny jest wywiad z naszym wychowankiem który do pierwszej drużyny wszedł z dużym przytupem. Marcel Omieciński bo o nim mowa Chlebnię zna jak mało kto. Wychowany zaledwie kilka kilometrów od siedziby LKS-u od początku chciał grać tylko w jednym zespole - Chlebni.

W obecnej rundzie jest najmłodszym zawodnikiem w kadrze naszej drużyny. Nie przeszkodziło mu to zagrać w każdym meczu obecnego sezonu. Zdobył także swoje debiutanckie trafienie na poziomie ligi okręgowej w meczu z Okęciem Warszawa. Pierwszym trenerem Marcela był Paweł Żegliński, obecnie umiejętności i talent piłkarza szlifuje Dariusz Świderski.

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

1) Marcel, za Tobę pierwsza runda którą rozegrałeś w seniorach. Jak pierwsze odczucia?

Pozytywne. Przechodząc do pierwszej drużyny Chlebni, chciałem szybko związać się z drużyną, lepiej zapoznać i przyzwyczaić się do tego że jestem zawodnikiem pierwszej drużyny. Szybko złapałem kontakt z drużyną.

2) Czy widzisz różnicę pomiędzy piłką seniorską a młodzieżową w której to niedawno występowałeś?

Różnica jest duża, w lidze młodzieżowej, było łatwiej utrzymać się przy piłce, więcej dało zrobić się z piłką, dużo było gry "górą" a w lidze seniorskiej jest odwrotnie. Przyjęcie piłki i szybkie zagranie do doświadczonego kolegi, najlepiej "dołem" :)

3) Czy jako najmłodszy zawodnik masz jakieś dodatkowe czynności które musisz wykonywać? :)

Jak w każdej drużynie seniorskiej jest zasada, że zawodnicy młodzieżowi np. Pompują piłki, przenoszą sprzęt potrzebny do trenowania, po treningu sprzątają, ta zasada się nie zmienia.

4) Jak oceniasz swoją grę w tej rundzie?

Myślę że w każdym meczu zagrałem poprawnie, może oprócz ostatniego meczu z Sempem Ursynów, ale ten mecz traktuje jako wypadek przy pracy :)

5) Na pewno możesz być zadowolony z ilości występów gdyż wystapiłeś we wszystkich meczach. Co jest Twoim celem w nadchodzącej rundzie?

Moim celem jest nabranie większego doświadczenia, spokoju w meczu, wytrzymanie presji w meczach o stawkę.

6) Zdobyłeś też pierwszego gola na tym poziomie. Czy jego zdobycie pozwoli Ci jeszcze bardziej uwierzyć w siebie?

Gdy strzeliłem bramkę ulżyło mi, że mam to za sobą, tego pierwszego gola. Myślę że ta bramka pomogła mi bardziej uwierzyć w siebie.

7) Jesteś wychowaniem klubu. Co dla Ciebie oznacza Chlebnia?

Bardzo dużo wspomnień których nigdy nie zapomnę, radości i łez po ważnych meczach, turniejach halowych. Znajomości które trwają do teraz.

8 ) Największe sportowe marzenie?

Jak byłem młodszy moim marzeniem było zarabianie pieniędzy robiąc to co lubię, czyli grając w piłkę.

9) Jak oceniasz warsztat trenerski Dariusza Świderskiego. Na co najwiekszą uwagę zwraca Tobie szkoleniowiec?

Największa uwaga jest skierowana prawej nodze, która służy mi jak na razie tylko do chodzenia :) ale pracuje nad nią. Treningi oceniam pozytywnie!

10) Jaka atmosfera panuje w Waszej szatni? Kto jest największym dowcipnisiem, marudą, kto wywarł na Tobie największe wrażenie jeżeli chodzi o jakość piłkarską?

Atmosfera w drużynie przekłada się na wyniki w lidze, więc można sobie samemu odpowiedzieć na te pytanie :) Ciężko określić kto wywarł na mnie największe wrażenie, ponieważ każdy zawodnik jest w czym lepszy od drugiego lub gorszy. Każdy na swój sposób wywarł na mnie dobre wrażenie.

11) Czego życzyć Tobie w nadchodzącej rundzie?

Więcej spokoju w meczach, zdrowia i skuteczności.