Pomeczowe wypowiedzi trenerów

• autor: bercikm, 2016-09-13 14:03

Po sobotnim meczu przeprowadzono wywiad z trenerem Piasta Maciejem Soroką oraz opiekunem Chlebni Dariuszem Świderskim.

W rozwinięciu wiadomości dostępne są wspomniane rozmowy.

Dariusz Świderski

Niestety stało się. Pierwszy mecz w sezonie przegrany. Proszę o ocenę przebiegu wydarzeń na boisk?

W pierwszej połowie zespół z Piastowa całkowicie nas zdominował. Zagraliśmy słabo,  bez pomysłu ciężko było tworzyć akcje ofensywne. W drugiej skorygowaliśmy nasza grę ale ciężko było już odrobić stary chociaż były ku tego okazje.

Zgodzi się trener ze stwierdzeniem że to Piast przez większość meczu dominował? Skąd taki stan rzeczy?

Przegraliśmy rywalizację w środku pola co na naszym małym boisku ma kluczowe znaczenie, dodatkowo zawodnicy Piasta złapali nas bardzo blisko i wykazali większą determinację w walce o piłkę.

Czy wpływ na taki przebieg meczu mógł mieć środowy mecz pucharowy który spowodował nawarstwienie się zmęczenia?

Myślę że mecz pucharowy nie miał wpływu na sobotnie zawody. Mamy tyłu zawodników że spokojnie możemy szachować siłami w zależności od zmęczenia zawodników.

Maciej Soroka ( Piast Piastów )

Trenerze proszę o ocenę wydarzeń na boisku?

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do nas. Po przerwie gra się wyrównała, niepotrzebnie się cofnęliśmy co skutkowałem tym że Chlebnia była groźniejsza.

Czy takiego stylu grania i takiej Chlebni się Pan spodziewał?

Z Chlebni nie mogło zagrać z nami kilku zawodników pierwszego składu a ich brak jest dla tej drużyny jednak znaczący. Zaskoczyło mnie bojaźliwe granie w pierwszej połowie zaś po przerwie tak sie nie cofali przez co byli na pewno groźniejsi.

Piast Piastów zaskakuje swoją formą. Co jest tajemnicą że idzie Wam tak dobrze?

Atmosfera w zespole

Ale co jest celem tego zespołu w nadchodzącym sezonie?

Żadnych celów nie mieliśmy określonych. Ja jako trener celowałem w pierwszą 5-tkę. Mieliśmy pewne problemy ze składem przed rozpoczęciem rundy a raczej z jego liczebnością ale poradziliśmy sobie z tym i jedziemy na każdy kolejny mecz z wolą walki i zwycięstwa.

Jeżeli nadarzy się okazja do awansu to...?

To z niej skorzystamy:)