Przedstawiamy ligowych rywali - Cz.1

• autor: bercikm, 2016-07-17 21:33

Za niespełna miesiąc rozgrywki wznawia liga okręgowa. Podopieczni trenera Dariusza Świderksiego zmagania rozpoczną od starcia z rezerwami Grodziskiej Pogoni. Ten rywal po raz kolejny grać będzie na tym szczeblu rozgrywkowym, na którym to nie będzie brakowało beniaminków. I właśnie dzisiaj przybliżymy Państwu ich bliżej.

Zaczniemy od absolutnego beniaminka ligi okręgowej którym jest Promyk Nowa Sucha. Zespół powstały w 1972 roku przez większość czasu występował na przemian w A-klasie i B-klasie. Dopiero miniony sezon okazał się być przełomowy dla tej drużyny. Promyk awansował zajmując 2 miejsce w tabeli A-klasy. W 26 spotkaniach zespół z Nowej Suchy wywalczył 57 punktów. Bilans tej drużyny to 18 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy; 82 gole strzelone i 35 straconych. Trenerem zespołu Promyka jest doskonale znany Jerzy Podbrożny, były gracz takich klubów jak Lech Poznań, Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź czy Chicago Fire w USA. Jako szkoleniowiec Podbrożny trenował Orła Kampinos a teraz Promyka z którym to awansował do ligi okręgowej. W pierwszej serii gier Promyk zmierzy się z Przyszłością Włochy.

Kolejnym beniaminkiem jest Świt Warszawa. To zespół nam znany gdyż w przeszłości występował w lidze okręgowej. Szeregi drużyn występujących na tym szczeblu Świt opuścił w sezonie 2013/2014. W minionym sezonie awans z pierwszego miejsca w A-klasie był możliwy zdobywając 61 punktów w 24 spotkaniach. Bilans drużyny to 20 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Bilans bramkowy: 65 goli strzelonych i 17 straconych. Najwyższym poziomem rozgrywkowym na którym występował Świt była IV liga w sezonie 2001/2002. Trenerem zespołu z Warszawy jest Zbigniew Walewski. W pierwszym meczu Świt zagra z Naprzodem Brwinów.

Następną drużyną którą należy poznać jest Ryś Laski. Kolejny zespół który znamy z występów na poziomie ligi okręgowej. Ryś do tej klasy rozgrywkowej wraca po rocznej przerwie. W zeszłym sezonie zespół z Lasek zajął 1 miejsce w tabeli mając tyle samo punktów co Promyk Nowa Sucha. Czy Ryś w tym sezonie okaże się zespołem który na dłużej zadomowi się w okręgówce? O tym przekonamy się na boisku. W pierwszym meczu rundy jesiennej Ryś zagra z Okęciem Warszawa.

Ostatnim zespołem który zagra jako beniaminek będzie Piast Piastów. Kolejny dobry znajomy z rozgrywek ligi okręgowej. Cieszyć się trzeba że taki zespół będzie grał w lidze wyższej niż A-klasa. Dobre boisko, piękne trybuny na pewno w A-klasie taki stadion robił wrażenie, nie gorzej będzie też w lidze okręgowej. Piast w swej historii grywał na poziomie 4 ligi. W ostatnim sezonie zespół z Piastowa awansował z A-klasy zajmując w lidze 2 miejsce. W 24 meczach drużyna wywalczyła 55 punktów na które złożyło się 17 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. Trenerem Piasta jest Maciej Soroka. W pierwszym meczu Piast zmierzy się z FC Lesznowolą.

Poznaliśmy już drużyny beniaminków ligi okręgowej. Wydaje się że każdy z tych zespołów wniesie do okręgówki jakość na co bardzo liczymy. Dobrych drużyn nigdy za wiele. W najbliższym czasie przedstawimy spadkowiczów z IV ligi.