Najmłodsi na 5-tkę w Ursusie!

• autor: bercikm, 2016-04-25 18:08

Do sukcesów roczników 2005/2006, 2007 i 2008 zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Czas poinformować o dobrym występie naszych najmłodszych piłkarzy rocznika 2009/2010 w turnieju rozgrywanym na Ursusie. Choć nie staneliśmy na podium to w 3 turnieju rozgrywanym w historii tego rocznika osiągneliśmy wysokie 5 miejsce!

Tym razem do walki stanęły drużyny z rocznika 2010 w tym i oczywiście nasi "młodzi Chlebni :) Na pełnowymiarowym boisku podzielonym na 4 mniejsze rywalizowaliśmy z 6 innymi zespołami w grupie A. Tyle samo drużyn grało w grupie B, łącznie w turnieju wystąpiło 14 drużyn. Nasi najmłodsi nie ulękli się zimna i w pełnej gotowości przystąpiliśmy do pierwszego spotkania.

Przeciwnikiem była pierwsza drużyna Ursusa. Pomimo ambitnej postawy przegrywamy 1-4. Gola na 1-1 zdobył Borys Wawer który jak się później okazało był naszą prawdziwą maszynką do zdobywania bramek. Kolejny mecz graliśmy z Victorią Zerzeń. Tutaj pod początku do końca panowaliśmy na boisku pewnie wygrywając 2-1. Oba gole zdobył Borysek. Następnie mierzyliśmy się z pierwszym Zniczem i ponownie musimy przełknąć gorycz porażki. Tym razem 0-4. Od tego spotkania to my wygrywaliśmy:) Najpierw pokonujemy Widok Skierniewice 3-1 ( 3 bramki... a jakże Borysa ), następnie Wicher Kobyłka też 3-1 ( 3 bramki Borysa ) by w ostatnim grupowym meczu zremisować 2-2 z PKS-em Radość tracąc gola w ostatniej sekundzie meczu. Gole w tym meczu zdobywali Borys oraz Maciej Wysocki. W tym meczu przeciwnicy nie mieli pełnego składu ( brakowało im jednego gracza ) więc zgodnie z duchem fair play my także zdjęliśmy jednego zawodnika aby uczciwie walczyć na boisku.

Z dorobkiem 10 punktów zajęliśmy 3 miejsce w grupie które dało nam prawo walki o miejsce 5 w całym turnieju. Naszym przeciwnikiem była Marcovia Marki, 3 zespół grupy B. Mecz był niezwykle wyrównany. My zdobyliśmy gola autorstwa Boro, przeciwnik wyrównał w końcówce meczu. Zwycięzce zatem musiały wyłonić rzuty karne. W tej próbie nerwów lepsi okazali się nasi młodzi piłkarze którzy w 3 swoim turnieju zajmują wysokie 5 miejsce, najlepsze w krótkiej historii!

Wynik w tego typu turniejach nie jest istotny. Jednak warto zaznaczyć i zauważyć że nasi najmłodsi pokazali się w tym dniu z naprawdę dobrej strony. W wielu momentach wiedzieliśmy co i jak chcemy grać, było sporo podań do kolegów, czasem oglądaliśmy wręcz tiki-takę co przyjemnie się oglądało. Każde dziecko, każdy młody piłkarz z naszej drużyny zasługują na słowa uznania! Widać że treningi przynoszą rezultat!

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o Państwu, o rodzicach. Wielkie słowa uznania dla Państwa postawy, zaangażowania i wspierania zarówno mojej osoby, dzieci jak i dopingowania przez cały turniej. Choć było zimno ( te koce termiczne przejdą do historii a może i będą na zdjęciach;) ) to jednak trwali dzielnie Państwo w tych niekorzystnych warunkach! Brawo!!!

Na uwagę zasługuje jak wspomniałem świetna postawa chłopców. Szczególnie Borysa który zdobył aż 10 bramek! Maćka Wysockiego który był prawdziwym filarem obrony, na tyle opanowanym że w ostatnim meczu miał jeszcze czas oglądać swoje paznokcie:P, Bartka Wysockiego naszego bramkarza, Alana Sobotkę który walczył za trzech, Jasia Kwiatkowskiego którego ambitna postawa udzielała się wszystkim, Olka Satowicza który zdążył mi opowiedzieć o całym swoim tygodniu, Kubę Cieślaka któremu nie zadrżała noga przy rzucie karnym, Krystianowi który pytał się o serki, Stasiowi który zwiedził biegając cały obiekt Ursusa, Kacprowi Ruta który w 2 meczach stał na bramce, Filipowi Biernackiemu i Iwo Purchlowi! Brawo!!!

Najważniejsze jednak jest to że dzieci się świetnie bawili a o to w tym przede wszystkim chodzi! Każde dziecko otrzymało medal oraz imienny dyplom!

Relacja dostępna także na stronie: (http://chlebnia2009-2010.futbolowo.pl)