Na "odpalenie" mamy jeszcze czas!

• autor: bercikm, 2016-01-27 22:02

W najbliższy piątek o godzinie 20:30 w Ursusie nasza Chlebnia rozegra pierwszy mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej sezonu 2015/2016. Naszym przeciwnikiem będzie IV-ligowa Ożarowianka Ożarów Mazowiecki.

W związku z tym meczem, ale nie tylko nim, przeprowadzono rozmowę z trenerem Dariuszem Świderskim na temat najbliższego spotkania jak i przygotowań drużyny podczas okresu przygotowawczego.

Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

1) Już w piątek czeka nas pierwszy sparing. Co w nim będzie dla trenera najważniejsze?

Pierwsze sparingi to okazja, żeby zawodnicy mogli pokazać swoją przydatność w zespole oraz do sprawdzenia różnych wariantów ustawienia na boisku zarówno jeśli chodzi o system gry jak i rozwiązania personalne.

2) Jaki zespół Chlebni powinniśmy zobaczyć w tym meczu?

Jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego, przed nami pierwszy sparing i 7 zawodników testowanych, którzy w nim wystąpią. Nie spodziewam się fajerwerków bo to jeszcze nie ten okres kiedy drużyna powinna "odpalić". Natomiast indywidualnie każdy musi pracować na siebie od początku.

3) Za nami kilka tygodni okresu przygotowawczego. Jak Chlebnia przygotowuje się do rundy wiosennej?

Trenowaliśmy 3 razy w tygodniu, 2 razy na boisku pogoni i raz na siłowni gdzie zajęcia łączymy z fitnessem. Teraz dochodzi nam czwarta jednostka w formie sparingu.

4) Czy są w naszej drużynie zawodnicy którzy wzmocnili już Chlebnie? Czy w najbliższym meczu będziemy mogli ich zobaczyć?

Tak jak mówiłem w piątkowym meczu weźmie udział 7 zawodników, którzy są przymierzani do gry w naszym zespole. W najbliższym czasie zamkniemy kadrę i wtedy podam wszystkie nazwiska.

5) Co jest największą bolączką w trenowaniu zespołu na poziomie ligi okręgowej?

Trzeba przyznać, że na bolączki w przypadku naszej drużyny nie można narzekać. Warunki do treningów jak na drużynę z ligi okręgowej mamy bardzo dobre. Jedyna rzecz nad którą musimy popracować to frekwencja na treningach. Jeżeli ona dopisze to na pewno na wiosnę zobaczymy efekty.