Dariusz Świderski: Obecny wynik nas nie satysfakcjonuje!

• autor: bercikm, 2015-12-09 21:47

W rozwinięciu wiadomości dostępny jest wywiad z trenerem Dariuszem Świderskim podsumowujący rundę jesienną w lidze okręgowej w której to występuje nasza Chlebnia. Jak ją ocenia szkoleniowiec LKS-u? Zapraszamy do zapoznania się z tą ciekawą lekturą!

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

1) Do miejsca drugiego gwarantującego grę w barażach tracimy 11 punktów. Dużo czy mało?

Zdecydowanie za dużo. Straciliśmy głupio kilka punktów bo mogłoby ich być mniej.

2) Pytam gdyż zawsze chce się aby osiągane wyniki były lepsze od poprzednich. Czy obecny wynik satysfakcjonuje trenera?

Myślę, że stać na pierwszą piątkę i będziemy robić wszystko aby na koniec sezonu być w grupie 5 najlepszych drużyn. Obecny wynik nie satysfakcjonuje ani mnie ani drużyny.

3) Czego zabrakło do tego aby ten wynik był lepszy?

W obliczu wielu kontuzji podstawowych zawodników jednym z podstawowych problemów była zbyt wąska kadra, która ograniczała pole manewru i zmuszała nas do gry mniej doświadczonymi zawodnikami i do dużych rotacji w składzie.

4) Największe plusy i minusy tej rundy?

Do plusów należy zaliczyć charakter i wolę walki drużyny, gdyż w wielu meczach musieliśmy gonić wynik i w większości starczało ambicji ta wywalczenie punktów. Największym minusem była zdecydowanie nasza gra w defensywie.

5) Które spotkanie zapadło Panu w sposób szczególny w pamięci?

W pamięci zostają najbardziej spotkania w których trzeba było wywalczyć punkty a z różnych powodów to się nie udawało jak na przykład mecz z Lesznowolą kiedy to do przerwy przegrywaliśmy 1:3 i po przerwie będąc drużyną zdecydowanie lepszą doprowadzamy do 3:3. Jeden błąd sprawia, że zamiast iść za ciosem przegrywamy spotkanie 3:4

6) Czy po czasie jest coś co trener zrobiłby lepiej?

Zawsze jest coś co można było zrobić inaczej, lepiej.

7) Jak wygląda sytuacja kadrowa zespołu. Czy możemy spodziewać się odejścia któregoś z zawodników z klubu?

Na chwilę obecną nie mam informacji, żeby któryś z zawodników chciał opuścić klub w zimę.

8) Czy możemy spodziewać się wzmocnień zespołu? Czy znamy już jakieś nazwisko?

Planujemy kilka istotnych wzmocnień ale za wcześnie jeszcze żeby rozmawiać o nazwiskach.

9) Która formacja potrzebuje najpilniej wzmocnienia?

Praktycznie w każdej formacji potrzebujemy wzmocnienia dającego nam pole manewru.

10) Przepracował trener cała rundę jako samodzielny szkoleniowiec. Dużo siwych włosów przybyło podczas trwania tej rundy?

Nie była to łatwa runda ale o siwych włosach nie może być mowy. Dużo doświadczenia w pracy trenerskiej i dużo materiału do pracy w następnej rundzie.

11) Czy są w drużynie zawodnicy, którzy zasługują na pochwałę po rundzie jesiennej?

Wyróżnić należy najrówniej grającego Tomka Kuleszę i naszego najmłodszego zawodnika, Karola Soćko, który bardzo szybko został wrzucony na głęboką wodę i dawał sobie radę.

12) Jaki mecz w tej rundzie był dla drużyny najtrudniejszy ? najgorszy ? najlepszy ?

Zdecydowanie najgorszy mecz jaki zagraliśmy to mecz z Unią Warszawa, w którym nie było nas praktycznie na boisku. Najlepszy mecz to przekonujące zwycięstwo z Górą Kalwarią.

13)  Jaki postawiono przed trenerem i zespołem cel na rundę wiosenną?

Nadal walczymy o spokojne utrzymanie w lidze, natomiast realnie stać nas na pierwszą piątkę i właśnie tam chcielibyśmy się znaleźć na koniec sezonu.

14)  Jak będą wyglądać przygotowania do rundy wiosennej ?

Przygotowania do rundy wiosennej wznawiamy 14 stycznia zajęciami na basenie i boisku Pogoni.