dzisiaj: 548, wczoraj: 127
ogółem: 3 808 958

Derby dla Chlebni!

• autor: bercikm, 2015-11-08 22:01

W prestiżowym derbowym meczu w rozgrywkach ligi okręgowej nasza Chlebnia pokonuje w Grodzisku miejscowe rezerwy Pogoni 2-1.

Przed spotkaniem ostrzyliśmy sobie apetyty na to starcie. Wszak jeszcze nigdy pierwszy zespół LKS-u nie mierzył się z Pogonią w lidze okręgowej. Dodatkowo mecz dla obydwu drużyn był wyjątkowy co miało przełożenie na liczną publikę chcących obejrzeć to spotkanie. Niestety, jak się później okazało z "dużej chmury spadł mały deszcz" Poziom sportowy widowiska nie był wysoki.

Początek meczu należał do gospodarzy czyli Grodziskiej Pogoni. To ten zespół już w 3 minucie zdobywa pierwszą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Michał Chojnacki. Paradoksalnie strzelona bramka bardziej zmotywowała nasz zespół który odważniej atakował. Pogoń po zdobyciu bramki za szybko zaczęła myśleć że ten mecz jest już wygrany. Z każdą kolejną minutą do głosu coraz to bardziej zaczęli dochodzić podopieczni trenera Dariusza Świderskiego. Jednak w tej odsłonie pomimo kilku prób nie udało nam się doprowadzić do wyrównania.

Sztuka ta udała się po przerwie. W 51 minucie Michał Małek zdobywa gola dającego nam remis. W kolejnych minutach piłkarze prócz walki z przeciwnikiem starali się przeciwstawić...pogodzie która tego dnia chciała należeć do głównego aktora zawodów. Porywisty wiatr nie ułatwiał stwarzanie sytuacji przez żadną ze stron. Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem w doliczonym czasie gry gola na wagę 3 punktów zdobył Kamil Świtalski.

Cieszy wygrana która w takim meczu mamy nadzieję pozwoli w kolejnym spotkaniu pójść za ciosem i zdobyć kolejny komplet punktów. A następny, ostatni mecz w rundzie jesiennej LKS Chlebnia rozegra 14 listopada kiedy to o godzinie 11:00 gościć i podejmować będziemy Okęcie Warszawa.

Pogoń II Grodzisk Mazowiecki - LKS Chlebnia 1-2 ( 1-0 )

Bramki: Michał Chojnacki - Michał Małek, Kamil Świtalski

Skład Chlebni: Soćko-Pawlikowski,Paciorkowski,Bartłomiej Piórkowski, Małek, Szulowski, Bogacki (46")Dryka, Ejsmont, Kulesza, Pękacz(70") Gwardiak-Świtalski

Skład Pogoni: Marczuk- Lonc, Pałuba, Nowak, Palmowski-Wojacik, Dunaj, Przybylsk (Skalniak) , Szczęsny(Rybak),Chojnacki- Zientek (Karpiński)