Szok w Nowej Suchej!

• autor: bercikm, 2015-03-21 22:43

Z Nowej Suchy, miejscu w którym to KS Teresin rozgrywa swoje mecze ligowe wracamy bez punktów. Ciężko coś o tym meczu napisać. Można powiedzieć że boisko było słabe do gry dla takiej drużyny jak nasza, czyli ekipy która stara się grać piłką a wąskie aczkolwiek długie boisko takiej gry nie preferuje. Jednak takie wytłumaczenie byłoby tanią wymówką bo obie drużyny miały jednakowe warunki do gry. Gra Teresina od początku była nastawiona na długie podania za naszych obrońców na zasadzie "a nóż się uda" i jak się później okazało taka "taktyka" się sprawdziła.

W pierwszej połowie jak i w całym meczu dobrego widowiska nie oglądaliśmy. Obie drużyny raziły brakiem pomysłu na grę a sam mecz trwał, minuty mijały a z boiska wiało nudą. Dobrze że chociaż pogoda była ładna to można było delektować się pięknym pierwszym dniem tegorocznej wiosny. W 24 minucie na prowadzenie wyszła Chlebnia. Po podaniu Kamila Świtalskiego gola strzałem głową zdobywa Michał Bal. Ta bramka spowodowała że nasi gracze myśleli że dalej mecz jakoś się dogra, wygra i wróci do domu. Niestety tak się nie stało. Jeszcze w pierwszej połowie tracimy gola. Trzeba dodać że lekko kuriozalnego. Kontuzji w doliczonym czasie gry doznał Dariusz Świderski. Przygotowana była zmiana na którą w danym momencie nie zgodził się sędzia. W tym czasie gracze Teresina wprowadzili piłkę, zaskoczyli naszych zawodników i zdobyli gola wyrównującego.

Po zmianie stron trwał w najlepsze festiwal nieudanych zagrań. Zawodnicy albo nie chcieli, albo nie umieli w tym dniu zaprezentować nam swoich umiejętności. W 75 minucie tracimy gola numer 2. Do końca meczu nie mieliśmy ani czasu, ani pomysłu na to aby zmienić losy tej rywalizacji. Tym samym przegrywamy pierwsze spotkanie tej wiosny.

Trener Chlebni po spotkaniu był wyraźnie zniesmaczony grą swojej drużyny. Stwierdził " liderzy drużyny jak i inni zawodnicy mnie rozczarowali, rozczarowała mnie ich postawa". Dodał również ' Czeka nas teraz spotkanie z Ładami. Będzie to mecz prawdy dla naszego zespołu. Jeżeli polegniemy znacznie oddalimy się od miejsca gwarantującego walkę o promocje do wyższej ligi".

A kolejne spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 29 marca w Ładach przeciwko miejscowemu UKS-owi.

KS Teresin - LKS Chlebnia 2-1 ( 1-1 )

Bramka dla LKS-u: Michał Bal

Skład Chlebni: Dwórzyński, Paciorkowski, Dryka, Świderski (45" Szulowski) Boryń (65"Wójcik), Żegliński, Kulesza, Ejsmont (80"Małek) Milankiewcz, Bal, Świtalski (65 Mateusz Piórkowski )

: MW