P. Żegliński: O przyszłość jestem spokojny!

• autor: bercikm, 2015-02-17 14:06

Po wielkim sukcesie jakim niewątpliwie było wygranie międzynarodowego turnieju futsalu, przeprowadzono wywiad z wieloletnim trenerem drużyny z rocznika 1998/1999, człowiekiem który codziennie wskazuje swoim podopiecznym drogę którą należy podążać w celu dostania się na piłkarski szczyt...

W rozwinięciu wiadomości dostępna jest rozmowa z trenerem Pawłem Żeglińskim.

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

1) Gratulujemy sukcesu! Spodziewałeś się że chłopaki mogą zwyciężyć w tym turnieju?

ODP: Dziękuję bardzo w imieniu swoim jak i drużyny. Przed rozpoczęciem turnieju ciążyła nad nami presja wygranej. Wiele osób stawiało na nas i liczyło ,że to my zdobędziemy tytuł . Chcieliśmy tego równie mocno i dlatego nie wszystko mimo końcowej wygranej układało się tak jak powinno, w dużej mierze właśnie przez stres. Znam jednak bardzo dobrze mój zespół i wiedziałem , że jeśli zagramy na miarę swoich możliwości jesteśmy w stanie wygrać ten turniej.

2) Co znaczy dla Ciebie jako trenera ten sukces?

ODP: Jest to bardzo przyjemne uczucie, tym bardziej ,że nasz klub po raz pierwszy odniósł zwycięstwo w tym turnieju i mam nadzieję, że nie ostatni.

3) Kto zasłużył według Ciebie na szczególne wyróżnienie?

ODP: Na wyróżnienie zasłużyła cała dwudziestka reprezentująca nasz klub, nie tylko wygrani z zespołu Chlebni I . Razem tworzyliśmy drużynę i razem odnieśliśmy ten sukces, nie zapominając oczywiście o rodzicach , którzy nas wspierali.

4) Jakie cele stawiasz przed sobą i przed zespołem w nadchodzącej rundzie w lidze?

ODP: Zarówno moim celem jak i  całego zespołu będzie uzyskanie kolejnego awansu i gra  w lidze wojewódzkiej. Myślę ,że jeśli utrzymamy obecną kadrę to będziemy w stanie to osiągnąć.

5) Trenerze za chwilę zawodnicy których prowadzisz osiągną wiek seniora. Czym się będziesz zajmował w przyszłości?

ODP: Wejście zawodników w wiek seniora nie oznacza tego , że rocznik przestanie istnieć. Tak naprawdę jeszcze nawet 3 sezony mogłaby funkcjonować ta drużyna, więc jeżeli nadal będziemy wyglądali kadrowo tak jak teraz to nie widzę przeszkód abyśmy mieli z tego nie skorzystać. Mam już jednak propozycje od klubu dotyczącą prowadzenia innych roczników więc o przyszłość mogę być spokojny ;)

autor: ~darek 2015-02-18 11:19:33

avatar Gratulacje dla trenera i zawodników. Tak trzymać