Chlebnia zwycięzcą międzynarodowego turnieju!!!

• autor: bercikm, 2015-02-16 11:04

Zwycięstwem naszego zespołu ( rocznik 1999 ) występującego pod szyldem Chlebnia I zakończył się VI międzynarodowy turniej futsalu organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim pod patronatem burmistrza naszego miasta pana Grzegorza Benedykcińskiego.

W dwudniowych zmaganiach nasza drużyna najpierw wygrała swoją grupę odnosząc 3 zwycięstwa ( Pogoń II 1:0, Aleksandrów Kujawski 8:0 , Litwa (Siaulai) 2:0 ) , by na koniec piątkowych rozgrywek pokonać Pogoń I 6:1 w spotkaniu , którego stawką był awans do sobotniego finału.

W finale przyszło nam zmierzyć się ponownie z ekipą z Litwy, która w drugim półfinale pokonała po rzutach karnych Mamry Giżycko. Trwający 2x15 minut pojedynek długo rozczarowywał . Gracze z Litwy całym zespołem cofnęli się na swoją połową i umiejętnie przeszkadzali nam w rozegraniu jakiejkolwiek akcji. Na domiar złego dwa kontrataki jakie wyprowadziła Litewska drużyna zakończyły się zdobyciem dwóch goli i nasza sytuacja zrobiła się bardzo trudna. Druga odsłona to niemal kopia pierwszej, nieudolne próby przedostania się pod Litewską bramkę i sporadyczne kontry rywali. Gdy czasu pozostawało już coraz mniej w przeciągu 30 sekund zdobywamy dwie bramki i w końcu mecz nabrał emocji, które zenitu sięgnęły w rzutach karnych. To one musiały bowiem zdecydować o tym, kto tym razem wygra turniej. Także i w tej ,,wojnie nerwów" długo nie było rozstrzygnięcia . Dopiero 6 seria okazała się dla nas szczęśliwa. Pudło zawodnika z Litwy , a później bramka zdobyta przez Sebastiana Patanowskiego i Chlebnia wygrywa międzynarodowy turniej futsalu !!!.

Oprócz nagrody zespołowej, doceniony został nasz bramkarz Bartek Parol, który uznany był najlepszym bramkarzem turnieju.

Trzecie miejsce zajął zespół z Giżycka, pokonując w ,,małym finale" Pogoń I .

Nie powiodło się natomiast naszej drugiej drużynie, która w swojej grupie zajęła 3 miejsce i w sobotę grała tylko o 5 lokatę. Również i ten mecz nie należał do najlepszych. Ostatecznie ulegamy Pogoni II 3:5 i kończymy zawody na 6 miejscu.

W rozwinięciu wyniki naszych drużyn i końcowa klasyfikacja turnieju.

( Źródło: http://chlebnia99i98.futbolowo.pl/ )

Wielkie brawa dla zawodników, wielkie brawa dla trenera Pawła  Żeglińskiego!!! Cała Chlebnia jest z Was dumna!!! LKS!!!

CHLEBNIA I - Pogoń II 1:0

CHLEBNIA I - Aleksandrów Kujawski 8:0

CHLEBNIA I - Litwa 2:0

1/2 CHLEBNIA I - Pogoń II 6:1

FINAŁ : CHLEBNIA I - Litwa 2:2 ( rz.k 4:3)

.....................

CHLEBNIA II - Pogoń I 1:4

CHLEBNIA II - Mamry Giżycko 1:4

CHLEBNIA II - Belgia 5:2

MECZ O 5 MIEJSCE: CHLEBNIA II - Pogoń I 3:5

KOŃCOWA KLASYFIKACJA :

1) CHLEBNIA I

2) LITWA

3) MAMRY GIŻYCKO

4) POGOŃ II GRODZISK MAZ.

5) POGOŃ I GRODZISK MAZ.

6) CHLEBNIA II