Poznajmy ich bliżej...

• autor: bercikm, 2014-10-01 10:47

Po dłuższej przerwie wracamy z cyklem wywiadów z serii "Poznajmy ich bliżej". Tym razem przedstawi się nam zawodnik który trafił do nas przed tym sezonem w ramach wypożyczenia z KS Konstancin. Aleksander Mikus bo o tym graczu mowa to nasz podstawowy bramkarz który w obecnym sezonie wystąpił we wszystkich 9 spotkaniach ligowych.

Olek swoimi interwencjami nie raz ratował nasz zespół przed utratą gola potwierdzając wysokie umiejętności oraz spory talent który w połączeniu z ciężką pracą może zaprowadzić go na "salony" Polskiej a kto wie może i Europejskiej piłki. Na dzień dzisiejszy jednak cieszymy się że takiego zawodnika mamy w swoim zespole a nie przeciwko:)

Szczegóły rozmowy dostępne są w rozwinięciu wiadomości.

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

1) Pozycja na jakiej występujesz?

ODP: Bramkarz

2) Ulubiony numer na koszulce?

ODP: 1

3) Pseudonim boiskowy?

ODP: Olo.

4) Czym zajmujesz się na co dzień?

ODP: Student AWF.

5) Czym dla Ciebie jest LKS Chlebnia?

ODP: Miejscem, gdzie mam optymalne warunki do rozwijania swojej pasji :)

6) Jak znalazłeś się w naszym klubie?

ODP: Szukałem klubu w którym mógłbym grać regularnie. LKS szukał bramkarza, skontaktowałem się z kierownikiem drużyny i zdecydowałem na wypożyczenie.

7) Jak wspominasz pierwszy dzień/trening w LKS-ie?

ODP: Bardzo pozytywne odczucia. Przede wszystkim super atmosfera, boisko, budynek klubowy . Nic tylko trenować :)

8) Z kim z drużyny masz najbliższe relacje?

ODP: W klubie jestem dość krótko, ale dotychczas chyba najlepiej zdarzyłem się poznać z chłopakami z którymi dojeżdżam do klubu.

9) Którego trenera wspominasz najmilej?

ODP: Miałem okazję trenować z trenerem Andrzejem Krzyształowiczem, uważam, że dużo dobrego nauczyłem się podczas tego okresu.

10) Jak oceniasz warsztat trenerski Rafała Smalca i Andrzeja Ratkiewicza?

ODP: Zarazem treningi całej drużyny jak i moje bramkarskie stoją na wysokim poziomie, pozostaję tylko trenować, a efekty na pewno przyjdą.

11) Poprzednie kluby w których występowałeś?

ODP: Rks Okęcie, SEMP Warszawa, Skra Obory, KS Konstancin, LKS Chlebnia (wypożyczenie).

12) Największe marzenie sportowe?

ODP: Zagrać z orzełkiem na piersi.

13) Największy odniesiony sukces?

ODP: Jeśli chodzi o piłkę seniorska, to mam nadzieje, że największe sukcesy dopiero przede mna. Dużym sukcesem nie będąc faworytem na pewno byłby awans do 4 ligi z LKS-em.

14) Najlepszy i najgorszy mecz który rozegrałeś?

ODP: Zapadł mi w pamięć jeden z pierwszych meczy w seniorach wtedy grałem w Skrze z Kosą Konstancin, miałem kilka fajnych interwencji tego dnia, wygraliśmy 2-1. Jeden z najgorszych to w Ks Konstancin puszczona bramka z dużej odległości i co się na koniec ligi okazało strata ważnych punktów.

15) Boiskowy idol?

ODP: Victor Valdes.

16) Co byś zmienił w swojej grze?

ODP: Grę nogami, grę na przedpolu, długo można wymieniać, wszystko chciałbym lepiej robić.

17) Jak oceniasz relacje pomiędzy zawodnikami Chlebni?

ODP: Jestem krótko w klubie ale relacje są bardzo dobre:)

18) Wielu z piłkarzy ma jakieś przesądy. Czy Ty też takowe posiadasz?

ODP: Zawsze pierwsza prawa stopa na boisku i pierwsza prawą rękawica na dłoni. Ale w przesądy raczej nie wierze.

19) Sędzia przyznaje przeciwko Twojej drużynie karnego którego masz bronić. Rzucasz się instyktownie w któryś róg czy starasz się wyczuć intencje strzelającego?

ODP: Jeśli nie wiem jak zawodnik ma w zwyczaju strzelać, to instynktownie.

20) Piłkarz żeby utrzymać się w formie musi trenować. Którą część treningów lubisz najbardziej?

ODP: Trening typowo bramkarski. Siatkonoga jedna z moich ulubionych gier.

21) Co Ciebie denerwuje najbardziej w sporcie jakim jest piłka nożna?

ODP: Korupcja.

22) Kim chciałbyś zostać w przyszłości po skończonej przygodzie z piłką?

ODP: Ciężko byłoby funkcjonować bez sportu. Trener piłki nożnej/bramkarzy.

23) Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć kibicom Chlebni?

ODP: Żeby liczniej przychodzili na nasze mecze i wspierali w ciężkich momentach.

24) O co walczycie w tym sezonie w lidze okręgowej?

ODP: O jak najwyższe miejsce w tabeli.

25) Jak podoba Ci się kompleks sportowy LKS-u?

ODP: Jak mówiłem wcześniej nic nie brakuje, patrząc na lige w jakiej gramy to warunki mamy takie by grać spokojnie klase wyżej.

26) Jak on wypada na tle innych drużyn grających w tej lidze?

ODP: Myślę, że jesteśmy w czołówce najlepszych boisk tej ligi.

27) Widziałeś naszą stronę internetową? Jeżeli tak to jak ją oceniasz? Jest w niej coś co mogłoby wyglądać lepiej?

ODP: Strona internetowa funkcjonuje bardzo dobrze. Można odnaleźć szybko najnowsze wyniki i opisy meczów Lks-u pierwszej jak i drugiej drużyny oraz informacje dotyczące najmłodszych.

28) Praktycznie nie masz konkurencji na swojej pozycji. Dla Ciebie to komfort czy przydałby sie konkurent w walce o skład?

ODP: Nie mam problemu z mobilizacja do treningu. Choć drugi bramkarz przydałby się w razie ewentualnej mojej kontuzji.

29) Ostatnio też pojawił się na meczach spiker. Dla Was, piłkarzy prowadzenie w ten sposób meczu ma jakieś znaczenie?

ODP: Uważam, że jest to bardzo fajny pomysł. Zarówno muzyka na rozgrzewce jak i komentarz podczas meczów. Widowisko staję się jeszcze bardziej ciekawsze.

30) Czego życzyć Tobie w nadchodzącym sezonie?

ODP: Jak najwięcej meczy na ,,zero z tyłu” i końca sezonu na szczycie tabeli.