dzisiaj: 169, wczoraj: 1090
ogółem: 3 820 504

Pechowa porażka w Błoniu...

• autor: bercikm, 2014-09-07 10:25

We wczorajszym hicie ligi okręgowej Błonianka Błonie pokonała na własny obiekcie naszą Chlebnię 2-1. Porażka boli tym bardziej iż gola straciliśmy w doliczonym czasie gry, dokładniej mówiąc w 93 minucie...Niestety taki jest futbol.

Od początku spotkania trwała zacięta walka z obydwu stron. Gospodarze wsparci dopingiem swoich kibiców kontrolowali przebieg gry, często przerywając wszelkie ataki naszych piłkarzy. Gracze LKS-u chyba nazbyt onieśmieleni panującą atmosferą na stadionie i stawką spotkania grali za bardzo zapobiegawczo stwarzając wrażenie wystraszonych. Gospodarze również w tej odsłonie nie prezentowali wielkich umiejętności co sumując wyglądało to spotkanie na senne. W 30 minucie przebudzili się miejscowi którzy stworzyli sobie bardzo dobrą sytuacje zakończoną golem. Tomasz Sieński wygrał pojedynek z Darkiem Świderskim, mocno uderzył na bramkę, strzał sparował Olek Mikus ale przy dobitce Smolińskiego był bez szans. W tej odsłonie gracze Chlebni stworzyli sobie tylko 1 sytuację która wielkiego znaczenia dla przebiegu gry nie miała.

Druga połowa była żywsza i ciekawsza. Nasi piłkarze zaczęli grać tak jak wymagał od nich trener Smalec. W 60 minucie Chlebnia przeprowadziła bardzo dobrą akcję.Po wymianie kilku podań faulowany w polu karnym był Mateusz Piórkowski. Podyktowany rzut karny na gola zamienił Grzesiek Dryka. Kolejne minuty to zacięta walka. W doliczonym czasie gry Doskonała okazję miała Błonianka ale świetnie strzał wybronił Mikus. LKS ruszył z kontratakiem ale niestety Kamil Świtalski stracił piłkę, Błonianka po jej przejęciu przeprowadziła akcję zakończoną golem autorstwa Mąki. Nieszczęście gotowe. Jakiekolwiek punkty stały się marzeniem...

Niestety po meczu którego nie musieliśmy przegrać, wracamy bez punktów. Szkoda straconej szansy ale futbol nigdy nie jest i nie będzie sprawiedliwy. Czas pokazać w kolejnych meczach że ta przegrana uczyni nas silniejszymi przed kolejnymi wyzwaniami. A najbliższe już w najbliższą środę. W meczu pucharowym w ramach 2 rundy mierzyć się będziemy z przedstawicielem B-klasy Wrzosem Międzyborów. O dokładnym miejscu i godzinie będziemy informować na bieżąco.

Fotogaleria z tego meczu dzięki uprzejmości Klubu Sportowego Błonianka znajduje się w rozwinięciu wiadomości oraz w zakładce "galeria zdjęć"

Błonianka Błonie - LKS Chlebnia 2-1 ( 1-0 )

Żółte kartki: Marcin Ejsmont, Daniel Paciorkowski, Kamil Świtalski, Aleksander Mikus

Skład LKS-u: Aleksander Mikus, Daniel Paciorkowski, Grzegorz Dryka, Dariusz Świderski, Bartek Piórkowski, Mateusz Piórkowski ( '80 Michał Małek ), Marcin Ejsmont, Łukasz Kakietek, Tomasz Kulesza, Wiktor Żegliński, Kamil Świtalski ( ;90 Piotr Szulowski )