dzisiaj: 636, wczoraj: 127
ogółem: 3 809 046

Koniec niekorzystnej serii z Milanem!!!

• autor: bercikm, 2014-08-31 13:28

Każda seria musi mieć swój koniec. Porzekadło piłkarskie stare jak świat. W ostatnich spotkaniach to zawsze Milan był lepszy od naszej Chlebni. Tym razem pojedynek tychże zespołów wygrał LKS, dodatkowo uczynił to na boisku przeciwnika czym radość jest jeszcze większa.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy przez pierwsze minuty zmusiły nasz zespół głównie do gry na własnej połowie boiska. W 7 minucie dobrą interwencją popisał się Mikus wybraniając strzał w lewy, górny róg bramki. Chwilę później za zagranie ręką przed polem karnym żółtą kartką upomniany został B. Piórkowski, a strzał po rzucie wolnym z ok.17m powędrował nad naszą bramką. W 14 minucie po zagraniu z rzutu rożnego Kakietka w pole karne piłkę po uderzeniu głową w siatce  Milanu próbował umieścić Świderski, lecz i tym razem piłka powędrowała tuż nad poprzeczką. Kolejne minuty pierwszej połowy meczu upłynęły na ciągłym dążeniu Milanu do objęcia prowadzenia – co przekładało się na groźne akcje pod nasza bramką. W 21 minucie walkę z obrońcą o dogodną strzelecką pozycję przegrał Świtalski. A chwilę później dobrym wyjściem popisał się bramkarz Milanu. W 34 minucie meczu ponownie Mikus uratował nas od straty gola, wówczas to przerwał zagranie piłki na drugi słupek, gdzie do uderzenia głową mierzył się już Michaeli. 6 minut później ten sam zawodnik  dobrze uderzył futbolówkę, ale na nasze szczęście trafiła ona tylko w poprzeczkę. W końcówce pierwszej części dogodną sytuację Chlebnia miała po stałym fragmencie gry. Kiedy to w 42 minucie faulowany został Ejsmont, a po strzale z rzutu wolnego Kuleszy z ok. 27m. piłka powędrowała jedynie nad bramką gospodarzy.    Pierwsza połowa kończy się zatem wynikiem remisowym.

Po zmianie stron to Chlebnia początkowo przeważała na placu gry, co zaowocowało w 48 minucie objęciem prowadzenia. A dokonał tego Świtalski pokonując ładnym strzałem bramkarza w tzn. „długi róg”. Chwilę później Milan miał dwie dobre okazje do wyrównania, ale przy pierwszej Mikus popisał się dobrą interwencją a przy drugiej po strzale głową niepilnowanego „zamykającego” zawodnika w naszym polu karnym piłka powędrowała nad poprzeczką. W 52 minucie szybką akcję z kontry Chlebnii przerwał gwizdek sędziego wskazując, iż Kakietek był na pozycji spalonej. W odpowiedzi na naszą akcję Milan a dokładniej Michaeli postraszył nasz zespół dwoma groźnymi strzałami lecz na nasze szczęście niecelnymi. Chwilę później Żegliński próbował podwyższyć prowadzenie, ale w tej sytuacji dobrą obronę zaliczył bramkarz Milanu. W 58 minucie  pojedynek „jeden na jeden” z bramkarzem gospodarzy przegrał Zwierzchowski. A na kolejne celne trafienie musieliśmy czekać aż do 69 minuty. Wówczas to po minięciu obrońców i „położeniu” bramkarza piłkę w siatce umieścił Kakietek. W 78 miniecie spotkania za faul drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył B. Piórkowski. Pomimo gry w przewadze Milan nie zdobył nawet trafienia honorowego, a mecz po wyrównanej i zaciętej końcówce zakończył się wynikiem 0:2.

Cieszy zwycięstwo które po ostatnim niepowodzeniu podniesie na pewno morale zespołu przed kolejnym meczem. A ten już w najbliższą środę na Chlebni. O godzinie 17;00 gościć i podejmować będziemy Laurę Chylice. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj na te spotkanie!

Milan Milanówek -LKS Chlebnia 0:2(0:0)

Bramki: Kamil Świtalski, Łukasz Kakietek

Żółte kartki: Daniel Paciorkowski, Bartek Piórkowski

Czerwona kartka: Bartek Piórkowski - 2 żółta

Skład; Aleksander Mikus- Daniel Paciorkowski, Dariusz Świderski, Grzegorz Dryka, Bartek Piórkowski (78" czerwona/2 żólta)-Michał Zwierzchowski(80" Michał Małek) Tomasz Kulesza, Marcin Ejsmont ( '80 Piotr Szulowski ), Wiktor Żegliński- Kamil Świtalski, Łukasz Kakietek,