Pomeczowe wywiady!!!

• autor: bercikm, 2014-08-26 19:28

Po meczu LKS-u z UKS Łady rozmawiano z trenerami obydwu drużyn, prosząc o ocenę przebiegu spotkania.

Szczegóły rozmów znajdują się w rozwinięciu wiadomości.

Rozmawiał: Marcin Wojciechowski.

Sławomir Włodarski ( UKS Łady )

1) Jak Pan ocenia przebieg spotkania?

ODP: Jeżeli chodzi o naszą grę to jak najbardziej jestem zadowolony. Zagraliśmy mądrze i konsekwentnie. Tak graliśmy w ostatnim meczu ale niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Obawiałem się tylko wymiarów boiska bo wiadomo że mniejsze powoduje iż przewaga jest po stronie broniącej się ale udało nam się kilka goli strzelić.

2) Czy Chlebnia czymś Pana zaskoczyła?

ODP: Przede wszystkim ambicją. Końcówka należała do Was ale może było to wynikiem przeprowadzonych przeze mnie zmian a także korzystnego wyniku. Podobała mi się determinacja Chlebni, widać że są dobrze zmotywowani.

3) Pierwszy raz przyjechała do nas drużyna która ma wypracowany swój styl grania i która po prostu wie jak chce grać. Skąd taka gra i przewaga Pańskiego zespołu?

ODP: Mamy taką przewagę nad Chlebnią że już jesteśmy ograni w grze w wyższej lidze. Poza tym na wiosnę naprawdę w IV lidze dobrze graliśmy  a spadek jest wynikiem fatalnych wyników na jesieni. LKS grał przeciwko niezłej drużynie IV ligowej.

4) Co jest celem UKS Łady w tym sezonie?

ODP; Celem jest awans. Jednak należy się wystrzegać błędów. Już raz się potknęliśmy w tym sezonie. Mogło to być spowodowane tym że myśleliśmy iż pokonamy wszystkich najmniejszym nakładem sił. U was widać wspieranie się zawodników zaś w moim zespole po przegranych są jakieś wzajemne pretensje do siebie.

5) Jak Pan ocenia obiekt LKS-u i samą organizację spotkania?

ODP: Obiekt wygląda naprawdę fajnie i jest jednym z lepszych nie tylko w tej lidze ale i w wyższych. Chlebnia może być przykładem dla innych klubów. Super sprawą jest że coraz więcej takich ośrodków powstaje w naszym regionie. Organizacja spotkania również stała na wysokim poziomie. Myślę że Chlebnia zbierze wiele punktów w tym sezonie czego oczywiście życzę!

Rafał Smalec ( LKS Chlebnia )

1) Ostatnio trener przestrzegał że UKS Łady nas ograją jak potraktujemy iż ze zbytnim luzem. Owszem przegraliśmy ale ambicja i zaangażowanie zawodników mogło się podobać. Czy podziela Pan tą opinię?

ODP: Tak jak najbardziej. Widziałem ostatni mecz UKS-u i wiedziałem jakie ten zespół ma mocne a jakie słabe strony. Zdecydowanie tych mocnych punktów było więcej. Ta drużyna powinna bez problemów wygrać tą ligę. Mój zespół jednak podjął wyzwanie i walczył bardzo ambitnie.

2) Czyli jest Pan zadowolony z postawy swoich graczy, nie pytam o wynik ale o styl gry?

ODP: W pierwszej połowie za wiele tego stylu nie było. Sprawialiśmy wrażenie przestraszonych i szkoda że w pierwszej odsłonie nie walczyliśmy jak w drugiej bo owszem przeciwnik się wtedy cofnął ale my graliśmy jak chcieliśmy, stwarzaliśmy sytuacje ale brakowało skuteczności lub szczęścia. Niestety z takim przeciwnikiem jak się popełnia takie wyniki w obronie to nie można marzyć o korzystnym wyniku.

3) Pierwszy raz przyjechała drużyna która ma wypracowany swój styl grania i na którą grę patrzyło się z przyjemnością. Czy doczekamy się takiego grania zawodników Chlebni?

ODP: Cały czas nad tym pracujemy:) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mamy takich zawodników jakich mamy. Mamy kreatywny środek pomocy i nim próbujemy grać ale czasem są sytuacje na które nie mamy wpływu jak chociażby absencja ważnego dla naszej drużyny Świtalskiego to gdzieś tracimy motor napędowy. Zamysł na dzisiejsze spotkanie musiał zostać skorygowany przez to że nie było tego zawodnika. Jestem jednak z postawy chłopaków zadowolony.  Wynik chyba za wysoki patrząc z perspetkywy boiska ale wygrał zespół bardziej doświadczony.

4) Przed nami wyjazdowy mecz derbowy z Milanem Milanówek. Walczymy o zwycięstwo?

ODP; My zawsze walczymy o zwycięstwo. Do tego meczu podchodzimy jak do każdego innego. Pojedynek Chlebnia - Milan dodaje kibicom pewnego smaczku ale czekają nas kolejne 3 punkty do wywalczenia i trzeba zrobić wszystko aby je zdobyć.

: Marcin Wojciechowski