dzisiaj: 120, wczoraj: 682
ogółem: 3 809 212

Łady za silne dla Chlebni...

• autor: bercikm, 2014-08-25 12:44

Niestety pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem. Podopieczni trenera Rafała Smalca ulegli bardzo dobrze grającej tego dnia ekipie UKS Łady 0-3.

Już początek meczu pokazał że o punkty będzie bardzo ciężko. Obie drużyny grały twardo i nieustępliwie ale na grany fair play. Żadna ze stron nie chciała odpuścić. Jednak walory typowo piłkarskie były po stronie gości. Mądra, kombinacyjna i szybka gra zademonstrowana przez UKS Łady mogła podobać nielicznej publice która pod parasolami ochraniającymi przed deszczem oglądała to widowisko. W 14 minucie szansę miał Marcin Ejsmont lecz jego strzał z rzutu wolnego powędrował minimalnie nad bramką przeciwnika. W 18 minucie fantastyczną interwencją popisał się Aleksander Mikus który uchronił nas zespół przed stratą gola. Niestety co się " nie odwlecze to nie uciecze". Najpierw ostatnie ostrzeżenie w 18 minucie kiedy po strzale Bartka Bobowskiego piłka trafiła w słupek. W 23 minucie pada już gol dla gości. Strzelcem Aleksander Stolarz. Chlebnia starała się nawiązać walkę ale nie była równorzędnym rywalem dla zespołu gości który był jedną z najlepszych drużyn którą oglądaliśmy nie tylko na nowym kompleksie na Chlebni ale i w Grodzisku. W 40 minucie Konrad Jabłoński zdobywa 2 bramkę dla gości. Więcej goli w tej odsłonie nie oglądlaiśmy.

Po zmianie stron LKS mocniej atakował co nie może dziwić biorąc pod uwagę niekorzystny wynik. Jednak albo na przeszkodzie stawał dobrze broniący tego dnia bramkarz UKS-u Pape Samb albo sami piłkarze Chlebni którym brakowało zachowania zimnej krwi oraz skutecznego wykończenia. Ten aspekt funkcjonował jak należy w drużynie gości gdyż w 55 minucie Dominik Skorża podwyższa prowadzenie na 0-3. W 62 minucie Grzegorz Dryka zrobił wszystko jak powinien. Wyskoczył najwyżej do zagrania z rzutu rożnego, niestety jego strzał fenomenalnie obronił Samb. Kolejne minuty mijały na bezskutecznych próbach sforsowania defensywy gości przez LKS zaś Łady czekały na przeprowadzenie skutecznych kontr. Te owszem się zdarzały lecz brakowało w nich skutecznego wykończenia. Pomimo heroicznej walki LKS skończył ten mecz bez zdobytej choćby bramki honorowej.

Mimo że przegraliśmy to wstydzić za grę naszego zespołu się nie musimy. Chlebnia pokazała walkę, determinację i zaangażowanie. Łady natomiast doświadczenie wyniesione z gry w wyższej lidze oraz większą kulturę gry. Już dzisiaj można zakładać że ta drużyna będzie głównym faworytem do awansu i powrotu w szeregi IV-ligowców. Niech żałują Ci co nie przyszli na stadion bo na nim naprawdę byliśmy świadkami dobrego piłkarskiego widowiska.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w sobotę 30 sierpnia w Milanówku kiedy to o godzinie 14:30 nasza drużyna walczyć będzie z tamtejszym Milanem. Zapraszamy już dzisiaj wszystkich kibiców na to spotkanie.

Zdjęcia z meczu z Ładami dostępne będą dzisiaj w godzinach popołudniowych.

LKS Chlebnia - UKS Łady 0-3 ( 0-2 )

Bramki: Aleksander Stolarz ( '23 ), Konrad Jabłoński ( '40 ), Dominik Skorża ( '55 )