dzisiaj: 161, wczoraj: 167
ogółem: 3 817 987

Legion za słaby na Chlebnie

• autor: bercikm, 2014-06-09 14:47

Legion Pruszków musiał w dniu wczorajszym uznać wyższość drużyny rezerwowej Chlebni. Podopieczni trenera Dariusza Świderskiego pokonali przeciwnika 2-1.

Od początku nasza przewaga nie podlegała dyskusji lecz niestety do potwierdzenie tego stanu rzeczy brakowało gola. Przeciwnicy praktycznie nie zagrażali bramce strzeżonej przez Łukasza Małka. W końcu skruszyliśmy mur obronny Legionu. Piękną bramkę z rzutu wolnego w 30 minucie zdobył...Rafał Smalec! Dzień wcześniej trener pierwszego zespołu zagrał na pozycji bramkarza by za chwilę gola strzelić. Nieprawdopodobne! Do przerwy prowadziliśmy 1-0 co dla graczy z Pruszkowa było najmniejszym wymiarem kary.

Po zmianie stron gra niewiele się różniła od tego co obserwowaliśmy w pierwszej odsłonie. Nadal atakowaliśmy ale brakowało skutecznego wykończenia dogodnych sytuacji. W 55 minucie mieliśmy doskonałą okazję do podwyższenia wyniku. Faulowany w polu karnym był Michał Zwierzchowski i sam postanowił wykorzystać tenże stały fragment gry. Niestety, tym razem strzał niecelny i nadal prowadziliśmy 1 bramką. Częściowo Michał zrehabilitował się w 65 minucie kiedy zalicza asystę przy golu zdobytym przez Łukasza Wiśniewskiego. W ostatniej minucie meczu sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzję. Po wykopie piłki w nasze pole karne przez obrońcę gości sędzia dopatrzył się faulu naszego zawodnika na graczu Legionu i dyktuje rzut karny. Goście wykorzystują ten "prezent" i zdobywają honorowego jak się później okazało gola.

Zespół Chlebni II pokonuje Legion i nadal liczy się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nadal tracimy 3 punkty do rezerw Błonianki ale co najważniejsze nie pozwalamy się dogonić Wrzosowi Międzyborów. Co ciekawe kolejny mecz gramy właśnie ze Wrzosem w Żyrardowie. Szykuje się nam arcyważne spotkanie które prawdopodobnie zadecyduje która drużyna otworzy bramy A-klasy. Wierzymy że to będzie nasz zespół!

Mecz z Wrzosem zostanie rozegrany w sobotę 14 czerwca o godzinie 13:00 w Żyrardowie.

Skład LKS-u II Chlebnia: Małek Łukasz - Małek Michał, Badowski Marcin (60 Włodarczyk Michał), Piórkowski Kamil, Michałowski Krzysztof - Wiśniewski Łukasz, Wacławski Tomasz, Kierzkowski Przemek (46 Pietraszko Maciej), Głowacki Sławek (46 Michałowski Michał), Zwierzchowski Michał - Smalec Rafał (60 Burzyński Rafał)

Bramki: Rafał Smalec, Łukasz Wiśniewski