Pomeczowe wypowiedzi trenerów!!!

• autor: bercikm, 2014-04-28 21:49

Po ligowym meczu LKS Chlebnia - KS Błonianka Błonie przeprowadzono wywiad ze szkoleniowcami wymienionych drużyn. Rafał Smalec i Jakub Popiński dawniej koledzy z boiska, dzisiaj trenerzy opowiedzieli o swoich wrażeń odnośnie ostatniego meczu ligowego.

W rozwinięciu wiadomości szczegóły rozmów.

Rozmawiał: Marcin Wojciechowski.

Jakub Popiński - Trener KS Błonianka Błonie:

1) Jak przebieg spotkania ocenia trener Błonianki?

ODP: W tym meczu byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą ale nie zawsze oznacza to że zdobędzie się jakiekolwiek punkty. Dzisiaj zabrakło ich chociaż do uzyskania remisu. Z uzyskanych sytuacji i z przebiegu meczu to wynik mógłby wynosić  np. 2-8 ale cóz poradzić taki jest urok piłki i pozostaje mi pogratulować zwycięstwa drużynie Chlebni.

2) Czy LKS Chlebnia czymś Pana zaskoczyła?

ODP: Szczerze? Niczym ten zespół mnie nie zaskoczył. Te bramki które padły to wiedzieliśmy że mogą one paść tylko po takich sytuacjach tzn. albo ze stałego fragmentu gry ale z jakieś przypadkowej akcji. Jednak nie byliśmy na tyle skoncentrowani aby o tym pamiętać.

3) Pański zespół mimo przewagi schodzi z boiska pokonany. Czego zabrakło, oczywiście oprócz goli Pańskim zawodnikom aby zdobyć punkty w spotkaniu z LKS-em?

ODP: Dokładnie zabrakło goli ale i skuteczności. Nie możemy mieć aż tylu doskonałych sytuacji i ich nie wykorzystać. Cóz, taka jest piłka. Dodatkowo Pan sędzia nie miał najlepszego dnia i nie widział że w doliczonym czasie gry powinien być podyktowany rzut karny dla naszego zespołu. Wszyscy to widzieli, tylko nie arbiter.

4) O co walczy Pana zespół w tym sezonie?

ODP: Tak jak mówiłem gdy obejmowałem zespół tak i teraz powtórzę. Walczymy o utrzymanie...

Rafał Smalec - trener LKS Chlebnia

1) Jak przebieg spotkania ocenia trener LKS-u Chlebnia?

ODP: Tak naprawdę Błonianka była w tym dniu od nas piłkarsko drużyną lepszą i tego nie ma co ukrywać. Posiadanie piłki to zachowując proporcje tiki taka Hiszpańska tego zespołu, operowanie piłka na bardzo dobrym poziomie. My nadrabialiśmy te braki ambicją, zaangażowaniem i determinacją. Staraliśmy się grać mądrze taktycznie co przez większość meczu nam dobrze wychodziło i dzięki czemu możemy się cieszyć z wywalczenia kompletu punktów. Dzisiaj wygrała drużyna bardzo mocno zdeterminowana która miała trochę więcej szczęścia. Czapki jednak z głów przed Błonianką bo piłkarsko powtórzę byli od nas lepsi.

2) Czy Błonianka czymś Pana zaskoczyła?

ODP: Szczerze to trochę tak bo myślałem że będą bardziej grali przez środek, rozgrywali piłke przez świetnych zawodników występujących na tej pozycji, będą bardziej starali się grać kombinacyjnie. Jednak grali długie piłki na Tomka Sieńskiego. Niby wiedzieliśmy co może z teog wyniknąć i wiedzieliśmy co robić ale Tomek jest na tyle klasowym zawodnikiem że może zaskoczyć każdy zespół w najmniej oczekiwanym momencie. Oczekiwałem czegoś innego ale na całe szczęście udało nam się przeciwstawić gościom i wygrać ten mecz.

3) Czy chciałby Pan kogoś wyróżnić indywidualnie w swoim zespole?

ODP: Zawsze powtarzam że siła jest w drużynie, to ona jest najważniejsza i to ona wygrywa jak i przegrywa mecze.

4) Jakie plany przed Pańskim zespołem na najbliższy tydzień?

ODP: W środę gramy kolejny mecz ligowy o godzinie 17:00 z Piastem Piastów. Musimy się dobrze przygotować do tego spotkania. Będzie to mecz bardzo ważny. Dla nas tak naprawdę każdy mecz jest bardzo istotny i w każdym dążymy do tego aby zdobyć 3 punkty które nam są bardzo potrzebne. Zachęcam do przybycia na stadion kibiców, to dla Was gramy i dla Was chcemy wygrywać. Zapraszam!