Podsumowanie ligi okręgowej

• autor: bercikm, 2013-12-03 18:21

W rozwinięciu wiadomości wszelakie Naj, naj, naj ligi okręgowej - runda jesienna. Podsumowanie dotyczy nie tylko całej ligi ale i naszego zespołu.

Zapraszam i życzę miłej lektury!!!

Liga okręgowa:

Najlepsza drużyna: KS Raszyn

Najgorsza drużyna: Świt Warszawa

Najwięcej strzelonych bramek: KS Raszyn - 74

Najmniej straconych bramek: KS Konstancin - 19 bramek

Najmniej strzelonych bramek: Świt Warszawa - 13 bramek

Najwięcej straconych bramek: Sarmata Warszawa - 40 bramek

Najwyższe zwycięstwo i najwięcej bramek w meczu: KS Raszyn - Sarmata Warszawa 13-0

Największe pozytywne zaskoczenie: KS Błonianka Błonie: 5 miejsce po rundzie jesiennej bądź co bądź beniaminka ligi okręgowej zasługuje na szczególne słowa uznania. O sile zespołu z Błonia mogli przekonać się piłkarze LKS-u którzy w meczu 8 kolejki zostali pokonani na boisku przeciwnika aż 4-1. Może zwycięstwo nad naszym zespołem nie było wielkim wyczynem ale już wygrana z czołową ekipą Przyszłością Włochy aż 5-1 poświadcza tylko że wiosną Błonianka nie zamierza odpuszczać. Awans? W piłce wszystko jest możliwe...Czemu lub komu Błonianka zawdzięcza wysoką formę? Na pewno wpływ na to miały transfery dokonane przez klub przed rozpoczęciem rundy jesiennej. pozyskanie chociażby Jakuba Popińskiego i Arkadiusza Niezgody z 3-ligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki świadczy iż w Błoniu jest pozytywny klimat odnośnie piłki kopanej. Tytuł pozytywnego zaskoczenia trafia do Błonianki, 5 drużyny ligi okręgowej która w 17 meczach zgromadziła 26 punktów ( 7 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek )

Największa rozczarowanie: LKS Chlebnia. Niestety ta "nagroda" ponownie trafia do zespołu z Chlebni. To nie tak że LKS powinien rozdawać karty w tej lidze ale zajmowanie 14 miejsca w tabeli to  szczyt nie tylko naszych marzeń ale i potencjału zespołu który jest na pewno wyższy. Sezon zespół rozpoczął z trenerem Robertem Brudzińskim na ławce trenerskiej. Niestety po kilku porażkach z rzędu zespół przejął trener Rafał Smalec który również nie potrafił znaleźć wyjścia z nieciekawej sytuacji. Dobre mecze LKS przeplatał słabymi lub wręcz katastrofalnymi występami , przy czym tych 2 było o wiele więcej. Efekt? Dół tabeli. Dopełnieniem synonimu: tragedia były 2 ostatnie mecze, wpierw z Sarmatą Warszawa a później niewytłumaczalna porażka z Milanem po której zadawaliśmy sobie pytanie "Quo Vadis" Chlebnio? Pocieszeniem jest stwierdzenie że gorzej już być nie może. Przed nami przerwa w grze podczas której trener Smalec ma czas przepracować z zespołem cały okres przygotowawczy po którym udowodni sobie a także innym że jeszcze LKS nie zginął...Panowie - głowa do góry i jedziemy dalej...na jednym wózku...Do boju Chlebnio!

Statystyki wewnętrzne zespołu:

Najwięcej minut na boisku: Mateusz Piórkowski: 1300