dzisiaj: 193, wczoraj: 1090
ogółem: 3 820 528

Chlebnia 3 punkty ma!!!

• autor: bercikm, 2013-10-19 22:12

Chlebnia 3 punkty ma...chciałoby się rzecz "LKS wspaniała gra" lecz wspaniały w tym meczu był tylko wynik 2-0 który oznaczał dla nas komplet 3 zdobytych punktów. Sam mecz nie był ciekawym widowiskiem , dominowała w nim "szarpana" gra a zapierających dech w piersiach akcji było jak na lekarstwo.

Początek spotkania dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny. Tuż po gwizdku rozpoczynającym zmagania obu zespołów mogliśmy objąć prowadzenie. W pierwszej sytuacji Mateusz Piórkowski próbował przelobować bramkarza gość, w drugiej natomiast ten sam zawodnik niepilnowany z lewej strony oddał strzał na bramkę lecz i tym razem nie udało się zamienić go na gola. Chwilę później goście odpowiedzieli strzałem z około 13m, który na nasze szczęście nie znalazł drogi do bramki. W 15 minucie meczu Ursus przeprowadził kolejną groźną akcję, lecz zabrakło zamknięcia z lewej strony boiska.

W 23 minucie sfalowany został Mateusz Piórkowski a piłka po rzucie wolnym z około 25m  opuściła boisko. 5 minut później na nasze nieszczęście przytomnie we własnym polu karnym  zachował się zawodnik gości wybijając piłkę na rzut rożny. Kolejne minuty pierwszej części upłynęły na walce pomiędzy obiema „16”. Tuż przed przerwą jeszcze na zmianę wyniku szansę miał nasz zespół. Wówczas to wychodzący  „jeden na jeden” został powstrzymany  Mateusz Piórkowski.

Tak końca dobiegła pierwsza połowa w której cechą dominującą była walka i ambitna gra pozbawiona niestety jakiś spektakularnych akcji.

Po przerwie tempo gry nabrało jeszcze większych obrotów. Czas upływał a wynik spotkania pozostawał bez zmian.  Chwilę później kolejną dwójkową akcją popisali się Bartłomiej Piórkowski i Paweł Brudziński. Piłka po strzale równoległym Piórkowskiego do linii pola bramkowego została wybita na rzut rożny, który wykonał M. Piórkowski, a na gola zamienił go Dorian Zdanowicz. Chlebnia prowadzi w tym momencie 1-0! W 60 minucie LKS mógł już prowadzić 2:0 lecz w tej sytuacji piłka po strzale naszego zawodnika głową uderzyła jedynie w boczną siatkę. Chwilę później silnym strzałem z dystansu popisał się zawodnik gości, a piłka jedynie odbiła się od poprzeczki i powróciła na boisko. Kolejne minuty upłynęły na walce pomiędzy polami karnymi. W 83 minucie nasza drużyna mogła cieszyć się już z 2 gola w tym meczu. Wówczas to z akcji Doriana i Pawła Brudzińskiego strzałem z pola karnego popularny "Szczupi" pokonał bramkarza gości. Zwycięstwo było już na wyciągnięcie ręki...A wraz z ostatnim już gwizdkiem jak się później okazało się stało się faktem!

Trener Smalec i jego podopieczni mogli triumfować! 3 potrzebne jak tlen punkty można było dopisać do naszego ligowego dorobku który wynosi obecnie 11 punktów. Brawa Panowie!

Należy również pochwalić drużynę za kolejny mecz w którym nasi gracze nie zostali upomniani żółtymi kartkami.

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają w Teresinie z tamtejszym Klubem Sportowym w następny weekend.