Zapowiedź piłkarskiego weekendu!

• autor: bercikm, 2013-10-18 10:51

Za oknem deszczowa jesienna aura...Na całe szczęście zbliża się weekend kiedy to możemy się ożywić. Otóż to przed nami kolejne sportowe emocje związane z występami naszych drużyn seniorskich.

Jako pierwsi na boisko wybiegną podopieczni trenera Rafała Smalca którzy to w dniu jutrzejszym ( sobota ) na bocznym boisku boiska GKS Pogoń podejmować będą o godzinie 10:00 rezerwy Klubu Sportowego Ursus Warszawa. Nasz najbliższy przeciwnik w ostatnim meczu ligowym pokonał 3-1 na własnym boisku Jedność Żabieniec. Obecnie "traktorki" zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów zgormadzonych w 13 meczach. Bilans drużyny to 7 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek, bramkowy: 23 strzelone i 21 straconych bramek.  W poprzednim sezonie LKS z klubem z Warszawy raz zremisował 0-0 i raz wygrał 3-2.

Postawa Urusa napewno jest pewnego rodzaju pozytywnym zaskoczeniew gdyż w poprzednim sezonie do końca zespół ten walczył o zachowanie ligowego bytu. Na pewno pozytywnym zaskoczeniem nie można określić postawy LKS-u który w chwili obecnej zajmuje 16 miejsce z dorobkiem 8 punktów zgromadzonych w 12 meczach. Tak więc jest szansa aby poprawić nie tylko dorobek punktowy zespołu ale i zajmowaną pozycję.

Spotkanie jako sędzia głowny poprowadzi Pan Komar zaś asystować mu będą Pan Przepióra i Pan Jędrysek.

Zespół rezerwowy LKS-u swój mecz ligowy rozgrywać będzie w niedzielę o godzinie 14:00 na boisku w Chlebni. Podopieczni trenera Dariusza Świderskiego mierzyć się będą z rezerwami KS-u Teresin. Teresinianie zajmują obecnie 10 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 5 punktów zgormadzonych w 7 dotychczas rozegranych meczach. Bilas drużyny to 1 zwycięstwo, 2 remisy i 4 porażki.  W ostatnim swoim spotkaniu nasz najbliższy rywal uległ 1-2 zespołowi Salosu Żyrardów. Zdecydowanie inne, lepsze nastroje panują w zespole lidera z Chlebni. Otóz to właśnie LKS jako jedyny zespół nie poznał jeszcze smaku porażki w tym sezonie i mamy nadzieję że ten stan się jeszcze długo utrzyma. W ostatnim meczu rezerwiści pokonali 3-2 drużynę Jeziorki Prażmów. Zwycięstwo to oznaczało 7 z rzędu wygraną która pozwoliła z dorobkiem 21 punktów zgromadzonych w 7 meczach zajmować pierwszą lokatę w tabeli. Dorobek bramkowy również robi wrażenie: 43 strzelone i zaledwie 5 straconych bramek mówi samo za siebie. Najlepszym strzelecem naszego zespołu jest Michał Zwierzchowski który ma już 10 strzelonych bramek w 7 rozegranych meczach. Życzyliśmy Michałowi przed ostatnim meczem bramek i w meczu z Jeziorką zdobył 2 więc Michale...życzymy kolejnych conajmniej 2 w następnych w meczu z Teresinem!

Mecz jako sędzia poprowadzi Pan Nadworski.