Przedmeczowa rozmowa z trenerem Brudzińskim

• autor: bercikm, 2013-08-08 11:42

Wielkimi krokami zbliża się inauguracyjny mecz ligowy z KS Milan Milanówek ( sobota, godzina 11:00 )

W związku z zaistniałym faktem został przeprowadzony wywiad z trenerem LKS-u Panem Robertem Brudzińskim. Rozmowa ze szkoleniowcem odnosiła się do przygotowań zespołu do rundy jesiennej ligi okręgowej jak i do samego meczu z KS Milan Milanówek.

Zachęcamy do zapozniania się z treścią tegoż wywiadu.

Rozmawiał: Marcin Wojciechowski.

1) Panie trenerze za nami okres przygotowujący do nowego sezonu który lada moment się zaczyna. Czy udało się spełnić wszystkie założenia odnośnie przygotowania zespołu do rundy jesiennej?

ODP:  Zrobiliśmy dużo więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i do jest dobry symptom. Frekwencja treningowa była bardzo dobra i udało nam się zrealizować prawie wszystko, co zakładał plan szkoleniowy. Do tego pozyskaliśmy w letnim okienku transferowym 5-u ciekawych graczy (mieszanka rutyny z młodością), którzy powinni znacząco wzmocnić i zwiększyć rywalizację w zespole. Z niecierpliwościa teraz czekamy na derbowy mecz inaugurujący nowy sezon z Milanem Milanówek.

2) Jak wyglądała frekewencja zawodników w tych przygotowaniach?

ODP: Jak wspomniałem powyżej bardzo dobrze. To była nasza duża bolączka w rundzie wiosennej. A chcąc osiągać dobre wyniki, frekwencja jest podstawą sukcesu.

3) Co Pan powie na temat nowych zawodników którzy zasilili nasz skład?

ODP: Trzej młodzieżowcy (bramkarz Grzegorz Starbała, obrońca Wiktor Zegliński i pomocnik Marcin Sojczyński) muszą mocno powalczyć o pierwszy plac. Z kolei doświadczeni Sebastian Kuć i pomocnik Piotr Samociuk powinni już od pierwszego spotkania stanowić istotne wzmocnienie zespołu, podobnie jak powracający po dłuższej przerwie do gry defensywny pomocnik Krzysztof Wieczorek.

4) Czy już wiadomo kto odchodzi z klubu? Mówiło się chociażby o Marcinie Ejsmoncie który miał trafić do IV-ligowej Ożarowianki?

ODP: Marcin na okres rundy jesiennej pozostaje z nami. Odszedł jedynie Michał Michałowski (rezerwy grodziskiej Pogoni) i Adrian Golański (nie wznowił treningów po kontuzji). Kontuzje leczy także dotychczasowy kapitan zespołu Przemek Kierzkowski, ale jesienią ma wznowić treningi.

5) Panie trenerze jaki cel stawia Pan przed sobą i zespołem na najbliższy sezon?

ODP: Zespół jest w przebudowie i trudno na chwilę obecną tak na prawdę ocenić rzetelnie jego wartość (pokazały to mecze kontrolne). Gdybym miał jednak pokusić się o cele na rundę jesienną, to miejsce w pierwszej 6-e tabeli (podobne jak jesienią ubiegłego roku) by mnie satysfakcjonowało. Po solidnie przepracowanym okresie zimowym możemy porozmawiać o celach na cały sezon.

6) Czy któryś z zawodników szczególnie imponował formą w przygotowaniach i zasłużył na pochwałę?

ODP: Nie chciałbym tutaj nikogo wyróżniać, gdyż prawie cała kadra zawodników solidnie pracowała przygotowując formę do rozgrywek. I tak na dobrą sprawę dopiero mecze o punkty zweryfikują ich i moją pracę.

7) Przed nami mecz derbowy z Milanem Milanówek. Czego się Pan spodziewa w tym meczu?

ODP: Bardzo trudne spotkanie dla obu zespołów. Bowiem nie dosyć, że to mecz inaugurujący nowy sezon (gdzie tak na prawdę forma jest zawsze sporą zagadką), to do tego o prymat w powiecie na poziomie Ligi Okręgowej. Zatem każdy wynik jest możliwy, a czynnikiem decydującym będzie zapewne przygotowanie motoryczne i taktyka. Bowiem motywacji do gry tak jednej, jak i drugiej drużynie na pewno nie zabraknie.

8) Czy już wiadomo w jakim składzie i jaką taktykę zastosuje Pan na ten mecz?

ODP: Wczorajszy sparing z Przyszłością Włochy pokazał mi jakie popełniamy jeszcze błędy tak w obronie jak i w ataku. Skład na mecz z lokalnym rywalem w zdecydowanej większości mam w głowie Uśmiech Pozostaje jeszcze dylemat co do 2-uch pozycji na boisku, ale najbliższy trening (czwartek godzina 17.30) powinien dać odpowiedź na to pytanie. Co do taktyki, to choćby z racji meczu derbowego chcemy zagrać ostrożnie, ale skutecznie. Milan to niewygodny dla nas rywal - przypomnę tylko, że rok temu wysoko przegraliśmy w Milanówku 1:4, a wiosną tego roku straciliśmy wygraną w doliczonym czasie gry.

9) Obecnie mamy 3 bramkarzy. Czy wiadomo już który będzie numerem pierwszym?

ODP: Adrian Malinowski nie jest jeszcze  w pełni gotowy do gry po kontuzji, choć już wznowił treningi z pełnym obciążeniem. Zatem albo olbrzymie doswiadczenie Andrzeja Malinowskiego, albo młodzieńcza brawura Grzgorza Strabały. Czynnikiem decydującym będzie aktualna forma, o którą ma zadbać trener Andrzej Radkiewicz. I to głównie na jego zdaniu zamierzam polegać przed każdym spotkaniem.

10) Zapowiada się niezwykle emocjonujący mecz w sobotę. Piękna pogoda, solidny przeciwnik. Jak zachęciłby Pan kibiców do przybycia na tem mecz?

ODP: Po wakacyjnej przerwie wznawiamy rozgrywki meczem z lokalnym rywalem. Spotkania z Milanem choć może nie zawsze obfitowały w finezyjne zagrania z obu stron i wiele bramek, to nigdy nie można było oglądając te mecze się nudzić. I nie inaczej będzie w najbliższą sobotę..............