Orzeł odleciał bez punktów do Kampinosu

• autor: bercikm, 2013-05-13 12:38

Mecz z Orłem był pojedynkiem zespołów zaliczających się do czołówki "serie B". Orzeł Kampinos prowadzony przez znakomitego niegdyś pomocnika Legii Warszawa Jerzego Podbrożnego zawitał w niedzielne przedpołudnie do Chlebni aby zmierzyć swe siły z prowadzonymi przez trenera Świderskiego rezerwami LKS-u

Od pierwszej minuty widać było, że obie ekipy wyszły na ten mecz żeby zdobyć 3 pkt. Na początku badanie stron, dużo walki i kilka niecelnych strzałów.

W 20 minucie Marcin Czarnowski ładnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego otwiera wynik spotkania. Niestety radość nie trwała długo gdyż 5 minut później Podbrożny dokładnie dogrywa z rzutu rożnego i po strzale głową jednego z zawodników gości mamy remis 1:1. Jednak stracona bramka nie podłamała rezerwistów a wręcz przeciwnie, dodała im dodatkowej motywacji do jeszcze lepszej gry. Po jednej szybkiej kontrze Paweł Pękacz podaje do bardzo dobrze wychodzącego Michała Zwierzchowskiego a ten wykorzystuje sytuacje sam na sam z bramkarzem Orła i ku uciesze kibiców ponownie wyprowadza na prowadzenie LKS. Następne minuty to przewaga naszego zespołu i kilka groźnych kontr zawodników z Kampinosu którzy nie potrafili skutecznie wykończyć akcji. Do przerwy 2:1 i godne podkreślenia duże zaangażowanie w grę naszych zawodników.

Drugą połowę zaczęliśmy kontrolując spotkanie do momentu kiedy w 50 minucie Michał Małek dał się sprowokować i kopnął bez piłki zawodnika przeciwników po czym od razu obejrzał, bardzo słusznie z resztą, czerwoną kartkę. Od tego momentu zaczęła się wymiana ciosów. W 55 minucie Kamil Harmala po samotnym rajdzie strzela na 3:1. Goście odpowiadają strzałem w samo okienko Jerzego Podbrożnego i mamy 3:2 (https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YG6bw04B9XI) (oglądać bez dźwięku ) . Następnie po głupiej stracie w środku pola i faulu w naszym polu karnym goście wykorzystują jedenastkę i zrobiło się 3:3. Po tej bramce w naszą drużynę grającą przecież w 10 wstąpiły nowe siły i wykazując się jeszcze większym zaangażowaniem i wolą walki po bramkach Tomka Barańskiego i Łukasz Pękacza prowadzimy 5:3. Po naszej piątej bramce goście rozpoczynając ze środka strzelają za połowy bramkę na 5:4. Od tego momentu staraliśmy się czujnie grać w defensywie i kontrować w miarę możliwości. Po jednej z takich akcji Tomasz Barański strzela swoją drugą bramkę w tym meczu i do końca wynik się już nie zmienia.

Trener Świderski po meczu powiedział "Brawa dla chłopaków za ogromny wysiłek, wolę walki i zaangażowanie, które pozwoliły wygrać ten mecz. Widać, że praca na treningach procentuje i tworzymy naprawdę fajną drużynę na boisku i poza nią"

LKS II Chlebnia reprezentowali:

Zdanowski Artur – Rogoś Marcin, Fornalik Daniel, Badowski Marcin, Małek Michał – Barański Tomasz, Sierański Adam (46 Pietraszko Maciej), Czarnowski Marcin (46 Pękacz Łukasz), Zwierzchowski Michał (85 Burzyński Rafał), Harmala Kamil (53 Przygoda Bartek) – Pękacz Paweł