W niedzielę o ligowe punkty z Raszynem

• autor: bercikm, 2013-04-11 11:39

Chciałoby się rzecz...nareszcie!

Nareszcie do gry wracają nasi ligowcy którzy przez przedłużającą się zimę nie mogli rozpocząć rundy wiosennej. Ostatni mecz ligowy gracze rozegrali...5 miesięcy temu. Całe szczęście rozłąki od futbolu już koniec.

Już w niedzielę o godzinie 17:00 w Raszynie nasi gracze występujacy w lidze okręgowej podejmować będą miejscowy KS Raszyn.

KS Raszyn w rundzie jesiennej dał nam solidną lekcję pewnie wygrywając w Grodzisku 0-5. Warto nadmienić że tamten mecz byl ostatnim tak słabym w wykonaniu naszej drużyny. Od tego pogromu LKS zaczął "punktować" czego efektem bylo 6 miejsce na koniec rundy jesiennej.

KS Raszyn zajmuje obecnie 8 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów na które złożyło się 7 zwycięstw, 2 remisów i 6 porażek. Podopieczni trenera Jacka Romańczuka zdobyli 32 bramki, stracili zaś 28 goli. Na swoim boisku Raszynianie 4 razy zwyciężyli, 1 ras zremisowali  i 2 razy przegrali. Mamy nadzieję że po meczu z naszym zespołem statystyki te jeżeli chodzi o zwycięstwo się nie poprawią.

Najlepszym strzelcem zespołu z Raszyna po rundzie jesiennej jest Adam Czubak który zdobył 6 bramek. Tuż za nim z 5 trafieniami plasuje się Krzysztof Krzywicki który w swojej karierze występował w zespołach z wyższych lig, chociażby wymienić tutaj należy: Znicz Pruszków, Dolcan Ząbki czy GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Zespół spod Warszawy jeżeli chodzi o personalia w przerwie zimowej nie próżnował. Do zespołu dołaczyli:  Paweł Herman ( Mazur Karczew )  bramkarz Krystian Bodych, który przybył z Hutnika Warszawa, obrońcy - Piotr Dąbrowski z IV-ligowej Pilicy Białobrzegi i Jacek Mikuśkiewicz z Gwardii Warszawa (obydwaj są młodzieżowcami), 18-letni pomocnik Artur Sieradzki, oraz napastnik Piotr Wrzeszcz. Ten ostatni w poprzednim sezonie występował w Sparcie Złotów, a wcześniej w sezonie 2008/2009 w barwach Lecha Poznań wystąpił w 5 meczach Pucharu Ekstraklasy oraz w drużynie Młodej Ekstraklasy Lecha w 27 meczach, w których zdobył 4 bramki a takżę wychowanek Olimpii Warszawa - Sławomir Bogusławski, który przybył jako wolny zawodnik.

Sądząc po ruchach transferowych w Raszynie szykuje się walka o czołowe lokaty na koniec sezonu.

Czy LKS zmaże niekorzystny bilans meczów w Raszynie w którym to od dawna nie może zaznać smaku zwycięstwa?

Przekonamy się w niedziele o godzinie 17:00 w Raszynie.

Kibiców zapraszamy do przybycia na ten mecz!!!

W rozwinięciu wiadomości krótka informacja o Klubie Sportowym Raszyn.

Klub Sportowy KS RASZYN powstał 1965 roku, założycielem i pierwszym prezesem został Kazimierz Jedynak. W okresie 1972-1976 prezesem klubu był Bernard Sawicki, którego w latach 1976-1997 zastąpił Wiesław Szustak. Kolejnym prezesem został wybrany Andrzej Kozakiewicz 1997-1998. Od roku 2001 na czela zarządu klubu stał ponownie Kazimierz Jedynak, niestety w roku 2009 Prezes Kazimierz Jedynak zmarł po długoletniej chorobie. W wyborach w roku 2009 fotel prezesa objął Piotr Pikiel, kilkuletni członek zarządu Klubu Sportowego Raszyn.
Obecnie KS RASZYN zrzesza około 350 członków klubu w tym 250 zawodników sekcji sportowych : piłka nożna, podnoszenie ciężarów, boks oraz sekcje rekreacji : brydż i amatorska sekcja biegowa.