Pomeczowe wypowiedzi trenerów LKS-u Chlebnia

• autor: bercikm, 2013-02-18 09:48

Po rozegranych meczach kontrolnych seniorów LKS Chlebnia o opinię na temat tych spotkań poproszono szkoleniowców naszych drużyn seniorskich: Roberta Brudzińskiego i Dariusza Świderskiego. Szczegóły wywiadu dostępne są w rozwinięciu wiadomości.

Wywiady przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

nowa-galeria-4236104.jpg nowa-galeria-4236105.jpg

Robert Brudziński ( LKS Chlebnia )

1) Kolejny sparing i kolejne zwycięstwo. Czy wysoka wygrana oznacza że zawodnicy "łapią" formę przez zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną LO?

ODP: Fakt z każdą gra kontrolną naszą gra wygląda lepiej, ale do pełni szczęscia jeszcze daleko............. Nadal mamy spore problemy z dokładnoscią, a i kilka elementów taktyki na chwilę obecną nie wygląda tak, jak powinno. Cieszy natomiast skutecznosć pod bramką rywala i dobre przygotowanie wydolnosciowe. Mimo ostatnich wysokich wygranych nadal sporo pracy przed nami, którą niebawem już zweryfikują silniejsi rywale (ekipy grające w IV Lidze i scisła czołówka LO).

2) Czy ktoś z naszych graczy zaprezentował na tyle wysokie umiejętnosci że warto go pochwalić?

ODP: Podobnie jak poprzedniej po wysokiej wygranej należy pochwalić cały zespół. Wszyscy którzy zagrali w sobotę zaprezentowali się dobrej strony na tle rywala, który............... tego dnia pozwolił na wiele. Zatem i sam mecz i końcowy wynik był ciekawy.

3) Czy mimo przekonującego zwycięstwa były jakieś mankamenty w grze LKS-u?

ODP: Nie mówiłbym o tak przekonującym zwycięstwie w samych superlatywach. Bowiem pierwsza połowa mimo optycznej naszej przewagi zakończyła się bezbramkowo. I dopiero po strzelonej bramce nasza dominacja na boisku stała się bezdyskusyjna. Należy pamiętać, że ekipa rezerw Pogoni to bardzo młody zespół, który często po straconej bramce traci wiarę w końcowy sukces. Tak było i w sobotę, gdyż dalsze bramki strzelalismy w końcowych minutach spotkania.

4) Z zespołu już definitywnie odszedł Robert Winogrodzki który podpisał umowę z I-ligową Miedzią Legnica. Jak Pan ocenia wybór nowego klubu przez tegoż zawodnika oraz ogólnie sytuację związaną z odejściem czołowego bramkarza w rundzie jesiennej?

ODP: Robert to bardzo zdolny (i co istotne bardzo pracowity) zawodnik, który ma spore predyspozycje do gry na dużo wyższym poziomie, niż Liga Okręgowa. I dobrze się stało, ze "Robson" znalazł klub na zapleczu Ekstraklasy. Będzie się tam rozwijał piłkarsko (a uczyć się jest od kogo, bo jest w Legnicy choćby bardzo doswiadczony Bledzewski) i tylko należy mu życzyć stabilizacji w tym klubie. Co do naszej drużyny, to faktycznie będzie trudno zapełnić lukę po Robercie, bo ubył nam jeden z kluczowych graczy. Nie mniej jednak od początku okresu przygotowawczego trenuje z nami 2-uch młodych bramkarzy, którzy najprawdopodobniej pozostaną na okres rundy rewanżowej z nami. I wierzę w to, że trener Radkiewicz dobrze przygotuje obu do walki o ligowe punkty, gdyż od ich gry będzie bardzo dużo zależało.

5) Na meczu na jednej ławce trenerskiej przebywał Pan z trenerem Pogoni Panem Januszem Klimczewskim. Jakieś ciekawe uwagi padły ze strony szkoleniowca GKS-u ? :)

ODP: No cóż jakby nie było obydwaj pracujemy w...................obu klubach. Takie mecze kontrolne są tak dla Janusza i dla mnie "przede wszystkim "poligonem doswiadczalnym" przed grami o punkty. I w tym kontekscie niejako wspólne prowadzenie z jednej ławki trenerskiej obu rywalizujących tego dnia ze sobą ekip, było bardziej twórcze...........

6) Jakie plany przed zespołem przygotował Pan na nadchodzący tydzień dla seniorów LKS-u?

ODP: W poniedziałek o godzinie 19.00 mamy trening na boisku, oraz podstawową odnowę biologiczną (pływalnia i sauna). We wtorek i czwartek treningi o na boisku (godzina 19.00), a w srodę (godzina 19.30) i w sobotę (godzina i miejsce jeszcze do ustalenia) gry kontrolne (odpowiednio UKS Lady i KS Teresin).

Dariusz Świderski ( LKS II Chlebnia )

1) Mecz z drużyną Tura która występuje w A-klasie wygrany. Jakie + a jakie - zauważył Pan w tym meczu?

ODP: Do plusów trzeba zaliczyć coraz lepszą grę i zrozumienie na boisku zawodników, którzy stanowić będą o sile naszego wyjściowego składu i bardzo dobrą grę bramkarza. Minusem była skuteczność gdyż mogliśmy spokojnie strzelić 1 lub 2 bramki więcej i chaotyczna gra w drugiej połowie wynikająca z wielu dokonanych zmian.

2) Tomasz Barański zdobywa swoje kolejne bramki w kolejnej grze kontrolnej. Jak Pan ocenia jego ostatnie postępy?

ODP: Tomek należy do grupy, która solidnie trenuje od poczatku okresu przygotowawczego co napewno bardzo mu pomoże bo tak długiej przerwie. Z jego szybkością i walcznością na pewno będzie godnym uzupełnieniem wracajacego po kontuzj Pawła Pękacza.

3) Czy ktoś z drużyny zasłużył na szczególne pochwały?

ODP: Najlepszymi zawodnikami w tym meczu byli Artur Zdanowski, Tomasz Barański i Tomasz Wacławski jednak jak mówiłem cały "trzon" zespoły z meczu na mecz wygląda coraz solidniej.