Pomeczowy wywiad z trenerem Brudzińskim

• autor: bercikm, 2013-02-08 09:42

Mszczonów okazał się w środowy wieczór ekipą zdecydowanie lepszą od naszego LKS-u. Efektem takiego stanu rzeczy pewna wygrana Mszczonowianki 4-1 (2-1). Czołowa ekipa IV ligi w piłke grała nasza za nią niestety tylko biegała. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobyl w pierwszej połowie meczu Marcin Ejsmont.

Chlebnia zagrała w składzie: zaw. testowany, Piotr Szulowski, Przemysław Kierzkowski, Dariusz Świderski, Patryk Górak, Rafał Boryń, Marcin Ejsmont, Marcin Zdulski, Mateusz Piórkowski, Paweł Brudziński, Marcin Fornalik.

Ponadto grali: Maciej Pietraszko, Adam Sierański, Łukasz Wiśniewski, Kamil Boryń, zaw. testowany, Michał Michałowski, Kamil Piorkowski, Kaml Harmala, zaw. testowany, Michał Małek.

Więcej o meczu z Mszczonowianką Mszczonów opowie trener Robert Brudziński w wywiadzie dostępnym w rozwinięciu wiadomości.

Kolejnym sparingpartnerem będzie Błonianka Błonie. Mecz z drużyną A-klasy odbędzie się w niedzielę 10.02.2013r o godzinie 11:00 w Grodzisku  Mazowieckim na boisku GKS Pogoń.

Już dziś zapraszamy kibiców na to spotkanie!

1) Za nami sparing z czołową drużyną IV ligi. Jak Pan ocenia jego wynik oraz postawę swoich zawodników?

ODP: Wygrała drużyna zdecydpwanie lepsza, to nie podlega żadnej dyskusji. Na tle wyżej notowanego rywala widać było wiele mankamentów w grze naszego zespołu, szczególnie z zakresu techniki użytkowej i dyscypliny taktycznej. Momentami można było odniesć wrażenie, że przed chwilą "wyszlismy z lasu" i piłka nam przeszkadza w grze. Nie mniej jednak należy pamiętać, ze Mszczonowianka to czołowa ekipa IV Ligi, co potwierdziła swoją grą.

2) Zgodzi się Pan ze stwierdzeniem że to Mszczonów grał w piłkę a My za nią biegaliśmy? Z czego to wynikało?

ODP: Bylismy cały czas "o jeden krok" za rywalem, który był zdecydowanie szybszy i dużo dokładniejszy od nas. Mszczonowianka tego dnia miała "pomysł na grę", czego niestety nam brakowało. Dlaczego? Już wczesniej mówiłem, że tym spotkaniem kończymy okres przygotowania ogólnego w którym dominowało głównie przygotowanie wydolnosciowo-siłowe (dlatego też widać u naszych zawodników brak dynamiki i szybkosci). Do tego mielismy dotąd mało zajęć z piłkami, co przejawiało się w dużej niedokładnosci naszych poczynań zarówno w obronie jak i ataku. Teraz przed nami okres przygotowania specjalistycznego, zatem powinno się to szybko poprawić.

3) Kto Pana oczarował a kto rozczarował w tym meczu?

ODP: Zaprezentowały się w tym meczu dwie pełne jedenastki. I to duży plus tego spotkania, bowiem można było zobaczyć wszystkich zawodników na tle silnego rywala. Mimo straconych 4-ech bramek z dobrej strony pokazali się obaj bramkarze, którzy nie ponoszą żadnej winy za stracone bramki. Na swoim normalnym poziomie zagrał Przemek Kierzkowski (jak przystało na kapitana drużyny), natomiast kilku młodych zawodników (a w drugiej połowie na boisku przebywało ich aż 6-u) ma przed sobą jeszcze masę pracy, bo błędów z ich strony było co nie miara. Nie wymieniam jeszcze konkretnych nazwisk, bo każdy z zawodników otrzyma co najmniej jedną szanse gry w wyjsciowej 11-e w najbliższych 4-ech grach kontrolnych (Błonianka, Pogoń II, UKS Łady iTeresin), W ostatnich 4-ech meczach kontrolnych (Przyszłosć Włochy, Piast Piastów, Nadarzyn i Łomianki) zagra już wąska kadra zespołu, która będzie się zgrywała przed pierwszym meczem mistrzowskim z Rysiem Laski.

4) W niedzielę kolejny sparing. Co Pan powie o najbliższym naszym przeciwniku?

ODP: Błonianka lideruje w Klasie A i to główny faworyt do awansu. Dlatego też choć gra obecnie w niższej lidze, to czeka nas gra z solidnym rywalem. Zagramy mieszanym składem, a na boisku pojawią się kolejni dwaj młodzi gracze (tym razem ofensywni) z innych klubów, którym bacznie się zamierzam przyjrzeć.

5) Do kiedy będą testowani potencjalnie nowi gracze w naszym zespole?

ODP: Kadrę drużyny definitywnie zamykamy po meczu kontrolnym z Teresinem. Do tego też dnia będą z nami trenowali i rozgrywali mecze kontrolne zawodnicy z innych klubów, oraz niektórzy gracze drugiego zespołu. Ostatnie mecze towarzyskie w dużej mierze pokażą nam w jakiej formie przystąpimy do rundy wiosennej i czego można oczekiwać w meczach o punkty. Zatem personali nowych graczy poznamy pod koniec lutego.