Pomeczowy wywiad z trenerem Brudzińskim

• autor: bercikm, 2013-02-04 12:41

Po meczu z Walką Kosów trener Brudziński został poproszony o skomentowanie poczynań swoich zawodników w tym spotkaniu. Efekt rozmowy dostępny jest w rozwinięciu wiadomości.

1) Kolejny mecz kontrolny za nami. Wynik 2-2 z zespołem grającym ligę niżej chluby nie przynosi. A jak Pan ocenia to spotkanie?

ODP: Wyniki spotkań towarzyskich ( w szczególnosci tych pierwszych) w żaden sposób nie odzwierciedlają aktualnej formy drużyny. Duża rotacja w zespole, kilku nowych graczy i zawodników drugiej drużyny - dzięki spotkaniom kontrolnym z Zaborowianką i Walką Kosów mam pełen przegląd zawodników, którymi możemy dysponować wiosną. Co do samego spotkania, to wynik nie odzwierciedla sporej przewagi, jaką mielismy w tym meczu. Po pierwszej połowie prowadzilismy 1:0 po bramce strzelonej przez Zwierzchowskiego Michała. W drugiej odsłonie rywal strzelił dwie bramki po indywidualnych błędach naszych graczy. W całym meczu raził brak skutecznosci w naszych szeregach, oraz duża niedokładnosć w grze (ale niebawem przyjdzie czas, że i nad tym mocno popracujemy). Oczywiscie na boisko wychodzi się po to aby wygrać (tym bardziej z zespołami lig niższych), ale na tym etapie przygotowań wynik jest mimo wszystko dla mnie sprawą drugorzędną.

2) Bramkę dla naszego zespołu strzelił Michał Zwierzchowski. Czy ta bramka przybliżyła go do pierwszego składy LKS-u?

ODP: Na bokach mamy sporą rywalizację w zespole (Fornalik, Michałowski, Piórkowski Mateusz, Boryń Kamil) i tutaj będzie na dzień dzisiejszy trudno Michałowi wskoczyć do 11-i meczowej. Ale to ciekawy chłopak, który jak najszybciej powinien zacząć treningi z pierwszą drużyną. Podobna sytuacja ma się z Kamilem Harmalą, który co prawda większosć rundy jesiennej spędził w 2-e, ale zaczynał przecież z nami rundę jesienną. U obu cechą dominującą jest szybkosć, natomiast są spore kłopoty z taktyką gry. Nie mniej jednak dla obu zawodników trenera Dariusza Swiderskiego (obok już trenującego z nami Adama Sierańskiego) widzę miejsce w kadrze pierwszej drużyny.

3) A czy zapadły już jakiekolwiek decyzję odnośnie pozostałych zawodników sprawdzanych pod kątem gry w lidze okręgowej w naszym zespole?

ODP: Na dzień dzisiejszy nadal cała trójka trenuje z nami i cały czas wspólnie z trenerem Radkiewiczem się przyglądamy szczególnie bacznie bramkarzom. Przed nami dużo bardziej wymagający rywal Mszczonowianka Mszczonów i raczej dopiero po tym spotkaniu będziemy mieli pełen obraz ich umiejętnosci.

4) Czy już możemy poznać personalia tychże zawodników?

ODP: Jeszcze za wczesnie na personali tych graczy, gdyż nie są zawodnikami LKS-u. Jak wczesniej mówiłem trzon zespołu pozostaje prawie taki sam, (duży znak zapytania dotyczy jedynie Roberta Winogrodzkiego). Zatem nowi zawodnicy (z innych klubów jak i drugiego zespołu) zwiększą naszą kadrę meczową (a pamiętamy jakie były z tym problemy na początku rozgrywek) i wzmocnią rywalizację w zespole.

5) Mówimy o ewentualnych wzmocnieniach. A co z ubytkami w naszej kadrze? Mowiliśmy wcześniej o wielkim prawdopodobieństwu dalszego grania w LKS-ie Roberta Winogrodzkiego a nie widać go na treningach. Jak wygląda jego sytuacja jak i innych zawodników?

ODP: Robert Winogrodzki jest aktualnie kontuzjowany i ma przerwę w treningach. Okres przygotowawczy rozpoczął ze Switem Nowy Dwór Mazowiecki, ale na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze konkretnej decyzji o tym w jakim klubie zagra wiosną. Treningów zaprzestali Krzysio Wieczorek i Banasiak z nieznanych mi powodów, natomiast wszyscy inni gracze są w treningu.

6) Przed nami mecz z Mszczonowianką. Przeciwnik bardzo wymagający. Czego oczekuje Pan od swoich graczy w tym meczu?

ODP: Mszczonowianka to czołowa ekipa IV Ligi z dużymi ambicjami na awans. W tym meczu zagramy już kompletnym zespołem. Zobaczymy jak się zaprezentujemy na tle silnego rywala i gdzie na chwilę obecną będziemy mieć największe braki i mankamenty w grze. I tym meczem kończymy pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej.

7) Jak przedstawiać się będą jednostki treningowe dla zespołu na najbliższy tydzień?

ODP: Poniedziałek godzina 19.00 trening na boisku, oraz pływalnia i sauna.

Wtorek godzina 19.00 trening na boisku
Sroda godzina 18.00 gra kontrolna z Mszczonowianką Mszczonów