Pomeczowy wywiad z trenerem Brudzińskim

• autor: bercikm, 2013-01-27 17:59

W rozwinięciu wiadomości wywiad po przegranym 0-1 meczu z KS Zaborowianką Zaborów przeprowadzony ze szkoleniowcem pierwszej drużyny LKS-u Chlebnia Panem Robertem Brudzińskim.

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski.

1) Za nami pierwszy mecz kontrolny. Wynik niestety niekorzystny. Jak oceniłby Pan osiągnięty rezultat jak i grę zespołu?

ODP: Wyniki meczów kontrolnych (zwłaszcza tych pierwszych, gdzie zawodnicy są mocno podmęczeni) są rzeczą drugoplanową. W tym okresie powinno się głównie sprawdzać przydatnosć nowych graczy i ewentualnie zawodników z innych drużyn wewnątrz klubowych. I to czynimy. Zaborowianka choć gra dwie klasy niżej (jest liderem w swoich rozgrywkach) posiada solidny zespół i jest głównym kandydatem do awansu (czego trenerowi Kamińskiemu jak najbardziej życzę). Na tle tego przeciwnika nasza drużyna (złożona w dużej częsci z zawodników mniej grających jesienią w LO, drugiego zespołu i graczy rocznika 96 Grodziskiej Pogoni) zaprezentowała się bardzo przyzwoicie szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie było już niestety dużo gorzej, czego efektem była bramka strzelona dla gospodarzy z rzutu karnego i w pełni ich zasłużona wygrana w tym meczu. Z zawodników drugiego zespołu dobrze zaprezentował się Michał Zwierzchowski (i on na dzień dzisiejszy jest najbliżej kadry pierwszej drużyny).

2) W zespole możn zauważyć kilka nowych twarzy. Jak wypadli jeżeli chodzi o piłkarskie umiejętności Ci zawodnicy w tym meczu?

ODP:  W tym spotkaniu z nowych graczy (oprócz grających niejako goscinnie młodych zawodników Pogoni 96r.) zagrał jedynie bramkarz ZT. Zaprezentował się z dobrej strony (w kilku tzw. sytuacjach bramkowych uchronił nasz zespół od starty bramki) i jesli tylko potwierdzi swoje umiejętnosci w kolejnych grach towarzyskich, to będziemy z nim rozmawiali na temat to jego przejscia do LKS-u. A w najbliższej grze kontrolnej z Walką Kosów pojawią się kolejni nowi gracze, którym będziemy się bacznie przyglądać po kątem ewentualnej gry w naszym zespole.

3) Za tydzień kolejny mecz kontrolny. Przeciwnikiem tym razm Walka Kosów. Czy po tym meczu zapadną ostateczne decyzje kadrowe co do pozyskania zawodników testowanych do pierwszego zespołu?

ODP: Mamy jeszcze trochę czasu na ostateczne ustalenie kadry zespołu. W tym spotkaniu ponownie chciałbym popatrzeć na grę głównie zawodników rezerw, oraz nowych graczy. Trzon kadry zespołu raczej pozostanie nie zmieniony, ale do rywalizacji na kilku pozycjach jak najbardziej potrzeba nam kilku wartosciowych zmienników. I oby udało się nam takowych pozyskać.