Testy Roberta Winogrodzkiego

• autor: bercikm, 2012-11-29 20:32

W sobotę 24 listopada w meczu kontrolnym pomiędzy II-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki a III-ligowym KS Ursus w drużynie z Nowego Dworu odbywał testy nasz bramkarz Robert Winogrodzki. W meczu tym pokazał się z dobrej strony i do dnia dzisiejszego trenuje z tymże zespołem. W grę wchodzi bycie 2 bramkarzem w drużynie 2-ligowca w której pewniakiem wydaje się być Michał Bigajski który bronił w rundzie jesiennej. Robert rywalizuje z Michałem Misiewiczem który ostatnio występował w Kanadyjskim FC Edmonton a przed wyjazdem za ocean grał w Poloni Bytom. Poniżej cytuje wypowiedz z portalu www.90minut.pl:

Od dwóch tygodni z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki trenuje dwóch bramkarzy: Robert Winogrodzki i Michal Misiewicz.

- Michał Bigajski zostaje z nami do czerwca i to jest najważniejsza wiadomość, bo pozycję pierwszego bramkarza mamy rozwiązaną. Szukamy drugiego bramkarza. Mamy dwóch kandydatów jeden jest młodszy, drugi bardziej doświadczony, obaj zagrali w sparingu z Ursusem. Kwestie oceny ich umiejętności i przydatności do drużyny pozostawiam trenerowi Pocialikowi - mówił Mateusz Miłoszewski.

Winogrodzki urodzony w 1993 roku jest wychowankiem Karkonoszy Jelenia Góra. Potem przeniósł się do drugoligowego MKS-u Kluczbork, a po podjęciu studiów w Warszawie przez ostatnie pół roku występował w LKS-ie Chlebnia (liga okręgowa). Robert brał udział również w treningach z pierwszym zespołem Legii Warszawa.

Misiewicz urodził się w Grecji, a jego rodzice pochodzą z Polski (babcia mieszka w Nowym Dworze). Jako dziecko z rodzicami wyjechał do Kanady. W wieku 14 lat zdecydował się na samodzielny wyjazd do Niemiec, gdzie grał w juniorskich drużynach SSV Jahn 2000 Regensburg. W 2006 roku przyjechał do Wrocławia, gdzie trenował z juniorami Śląska. Później pojawiła się opcja związania dwuletnim kontraktem z angielskim Sunderland AFC, z której skorzystał. Po wygaśnięciu umowy ponownie powrócił do polskiej ligi występując przez półtora roku w barwach Polonii Bytom. Od początku bieżącego roku przebywał w Kanadzie w FC Edmonton. Oprócz tego Misiewicz regularnie był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Kanady (U-17, U-20, U-23).

- Patrzymy perspektywicznie, ponieważ Bigajskiemu za pół roku kończy się kontrakt. Decyzja którego z nich wybierzemy zależy od tego, czy ma być to bramkarz który już będzie Bigajskiemu deptał po piętach, czy będzie czas żeby się ograł i w przyszłości będzie z niego duży pożytek - dodał Miłoszewski.