dzisiaj: 818, wczoraj: 1090
ogółem: 3 821 153

Cenny remis z Laurą

• autor: bercikm, 2012-11-10 23:04

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie pomiędzy LKS Chlebnia a Perłą Złotokłos. Szczegóły spotkania w rozwinięciu wiadomości.

Przed meczem było wiadomo że do Grodziska przyjeźdza nie tylko drużyna zajmująca 3 miejsce w tabeli ale ekipa która nie zlekceważy już LKS-u Chlebnia i przystąpi do meczu skoncentrowana i przekonana o swojej wartości. Naprzeciw niej staneła drużyna charakteryzująca się walczenością, ambicją i niesłychanym sercem do gry. Tą drużyną oczywiście nasz LKS.

Od początku spotkania trwała nie walka ale bitwa o każdą piłkę. Sędzia co i rusz używał gwizdka który świadczył o przewinieniu gracza z którejś z drużyn. Samych sytuacji było jak na lekarstwo. Powodem bya gra toczona przede wszystkim w okolicach środkowej linii boiska. Żadna ze stron nie odstawiała nogi. Efektem zdecydowanej gry żółta kartka pokazana już w 20 minucie gry Przemkowi Kierzkowskiemu. Do końca pierwszej połowy utrzymywał się wynik bezbramkowy i było wiadomo po zaaobserwowanej grze że wielu bramek w tym meczu nieliczna publika nie zobaczy.

Po zmianie stron inicjatywe przejeła drużyna ze Złotokłos. Efektem wywalczony w 50 minucie rzut wolny na 30 metrze. Po dośrodkowaniu nieporozumienie obrońców LKS-u wykorzystuje gracz gości który strzałem głową pokonuje niepewnie interweniującego Roberta Winogrodzkiego. Od tego momentu LKS ruszył bardziej odważnie do ataków dążąc do zmiany niekorzystnego dla siebie rezulatu. Pomóc w tym miała przeprowadzona w 70-tej minucie przez trenera Brudzińskiego zmiana. Za zmęczonego Łukasza "Wiśnię" Wiśniewskiego na boisko wbiega Michał Michałowski. Zawodnik ten wniósł sporo ożywienia w poczynaniach Chlebni. W 80 minucie meczu po faulu w polu karnym właśnie na tym zawodniku sędzia dyktuje rzut karny i jednocześnie wyrzuca z boiska karając czerwoną kartką bramkarza Perły. Do bramki wchodzi nierozgrzany zawodnik z pola. Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi etatowy wykonawca "jedenastek" Przemek Kierzkowski i...nie wykorzystuje tej sytuacji. "Bramkarz" Perły fantastycznie broni ten strzał. Lecz "co się odwlecze to..." Ostatnie minuty to nawałnica w polu bramkowym Perły. Po wrzutce w pole karne gości zimną krew zachowuje właśnie Kierzkowski który rehabilituje się za niewykorzystaną sytuację i zdobywa bramkę w 87 minucue dającą nam wyrównanie stanu rywalizacji. Pomimo usilnych prób przechylenia zwycięstwa na swoją strone nie udaje nam się to i sędzia Pan Deryło po raz ostatni gwiżdzę tego dnia. LKS Chlebnia - Perła Złotokłos 1-1.

Napewno patrząc z perspektywy całego spotkania remis jest jak njbardziej zasłużonym wynikiem bo samych sytuacji bramkowych nie było za wiele a jeżeli już miały miejsce to ich ilość była taka sama po obu stronach. Można gdybać co by było gdyby Przemek strzelił bramkę ale jeżeli nie można wygrać to trzeba przynajmniej zremisować i ta sztuka udała się podopiecznym trenera Brudzińskiego.

Ostatni w tym roku mecz odbędzie się w sobotę 17 listopada 2012r. o godzinie 11:00 kiedy to będziemy podejmować w Grodzisku KS Teresin. Będzie to zaległe spotkanie 13-tej kolejki przełożonej ze względu na niekorzystną aurę. Teresin w dniu wczorajszym uległ na wyjeździe Milanowi Milanówek 0-2 i zajmuje 9 miejsce w tabeli przy naszym 8-smym.

Skład LKS-u Chlebnia w meczu z Perłą Złotokłos:

Robert Winogrodzki - Rafał Boryń - Piotr Szulowski - Przemysław Kierzkowski - Patryk Górak - Dariusz Świderski - Bartłomiej Piórkowski - Mateusz Piórkowski - Łukasz Wiśniewski ( 70' Michał Michałowski ) - Marcin Ejsmont - Marcin Fornalik

Bramka : Przemysław Kierzkowski

W 83 mniucie Przemysław Kierzkowski nie wykorzystuje rzutu karnego ( bramkarz gości obronił )

Widzów: około 50