Centrex Energia: Informacja dla przedsiębiorców

• autor: bercikm, 2012-10-02 09:27

FIRMY NIE CHCĄ OSZCZĘDZAĆ? DLACZEGO?

Niestety nie jest prawdziwa hipoteza mówiąca, iż od 1 lipca 2007r. powszechnie wiadomo, że każdy odbiorca energii elektrycznej może swobodnie wybrać jej sprzedawcę. Do wielu firm jakby te informacje nie dotarły, a część przejawia wyłącznie obawy. Ukształtowane wieloletnią współpracą przyzwyczajenie do rodzimego sprzedawcy przesłaniają zalety wynikające z urynkowienia procesu sprzedaży energii tj. niższe oraz niezmienne ceny w dwu, trzy-letniej perspektywie umożliwiające efektywne planowanie kosztów. Zapominamy, że poświęcenie uwagi zmianie sprzedawcy energii może przynieść niektórym firmom kolejną korzyść jaką jest eliminacja kosztów związanych z opłatami za tzw. moc bierną, której koszt może sięgać nawet 40% wartości faktury za energię.

Podsumowując, firmy, które skorzystały z uwolnienia cen sprzedaży energii, zapewniły sobie w większości przypadków niższą od obecnej, a jednocześnie niezmienną cenę w okresie trwania kontaktu dzięki czemu mogą z większą dokładnością planować swój budżet kosztowy, a niektóre dodatkowo wyeliminowały koszt opłat ponoszonych z tytułu energii biernej i mogą być konkurencyjne cenowo w swojej branży.

Prezes Centrex Energia

Piotr Kotowicz

autor: ~Jackos 2012-10-04 13:41:12

avatar Witamy serdecznie firmę Centrex Energia w gronie naszych sponsorów i zapraszamy do współpracy.