Wywiad z trenerem rezerw

• autor: bercikm, 2012-09-06 14:31

W rozwinęciu wiadomości dostępny jest wywiad z trenerem rezerw Dariuszem Świderskim który odpowiada na pytania dotyczące prowadzonej przez siebie drużyny występującej w B-klasie. Zapraszam do zapoznania się z treścią tego wywiadu.

1) Za nami okres przygotowawczy w którym w większości treningi odbywały się wspólnie z seniorami z pierwszego składu. Czy takie rozwiązanie jest korzystne jeżeli chodzi o rezerwy i czy Ci piłkarze podnieśli swoje umiejętności?

ODP: Wspólne treningi były dobrym rozwiązaniem. Okres wakacyjny jest czasem w którym w drużynach amatorskich ciężko jest zebrać pełną kadrę więc połączenie drużyn i duża ilość zawodników na treningu ułatwiała praca. Teraz powoli się rozdzielamy i mamy jeden trening wspólny i dwa oddzielnie. Oprócz podnoszenia swoich umiejętności technicznych i taktycznych na wspólnych treningach młodzi zawodnicy uczą się prawidłowego podejścia mentalnego do treningów i meczów mistrzowskich.

2) Jakie cele trener postawił przed sobą i drużyną na nadchodzący sezon?

ODP:  Druga drużyna spełnia dwie główne funkcje. Po pierwsze pozwala ogrywać się i zbierać doświadczenie młodym zawodnikom, po drugie pozwala pozostać w cyklu meczowym zawodnikom, którzy w dany weekend nie zagrają w meczu okręgówki. Celem samym swoim jest spełnianie tych funkcji jeśli do tego dojdzie wynik sportowy to wszyscy będziemy zadowoleni.

3) Kto wyróżnił się podczas tego okresu przygotowawczego?

ODP: Na wyróżnienie zasługują wszyscy chłopcy, którzy regularnie poświęcają swój czas na treningi i starają się czegoś nauczyć. Udany okres przygotowawczy ma za sobą Maciek Pietraszko, który niedawno zaliczył debiut w lidze okręgowej.

4) W jakich warunkach oraz jakiej atmosferze przebiegal ten okres przygotowaczy

ODP: Okres przygotowawczy przebiegł pomyślnie. Z racji wspólnych treningów zmiana trenera w pierwszej drużynie miała wpływ również na zawodników B klasy. Kilku zawodników doszło,kilku odeszło. Na szczęście wszyscy od razu znaleźli wspólny język i atmosfera podczas przygotowań była bardzo dobra.

6) Jak wyglądala frekwencja na treningach?

ODP: Już od jakiegoś czasu dążyliśmy do tego żeby pozbyć się zawodników weekendowych i stworzyć zespół z ludzi którzy chcą trenować i pomagać sobie nawzajem. Myślę że to nam się udało i grupa która została pracuje naprawdę solidnie. Oczywiście należy pamiętać że B klasa jest ligą wybitnie amatorską i nie można wymagać od zawodników żeby na rzecz treningów rezygnowali z pracy czy zaplanowanych wcześniej urlopów. Na szczęście chłopaki robią co mogą i regularnie stawiają się na treningach.

7) W zespole można zauważyć nowe twarze. Czy mozna powiedziec coś więcej na ich temat?

ODP:  Oprócz osób, które dołączyły do pierwszego zespołu udało się też namówić do powrotu kilku zawodników którzy grali kiedyś w Chlebnii ale z różnych względów przerwali swoją przygodę z piłką. Będą oni na pewno wzmocnieniem drugiej drużyny i zapewne znajdą się również w kadrze na okręgówkę.

9) A jakie ubytki kadrowe zastały trenera w nowym sezonie?

ODP: W porównaniu z poprzednim sezonem dwie osoby nie dają znaku życia jednak nazwiska tych osób zostawię dla siebie.

9) Jak uklada sie Panu wspołpraca na lini Pan - Trener Brudziński

ODP:  Z trenerem Brudzińskim znamy się już długo. Kiedyś miałem przyjemność trenować pod jego okiem więc współpraca ta układa się bardzo dobrze zarówno na linii zawodnik - trener jak i w obszarze kierowania pierwszą i drugą drużyną.

10) Jestesmy już po pierwszym meczu. Jak Pan  ocenia jego przebieg?

ODP:  Pierwszy mecz był bardzo chaotyczny. Czerwona kartka w pierwszej połowie sprawiła że nie udało nam się narzucić przeciwnikowi naszej gry. Po tym spotkaniu widać, że dużo pracy musimy poświęcić grze w defensywie całego zespołu. Plusem jest to że u chłopaków widać zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty.

13) Można zauwazyć w zespole brak bramkarza. Ostatnio na tej pozycji stał nominalny obrońca. Co się dzieje z Łukaszem Małkiem? Czy w zespole mamy osobę zajmującą tą pozycję?

ODP: Łukasz w weekendy pracuje i póki co musimy sobie radzić bez niego. Problemem jest to, że drugiego bramkarza nie mamy także musimy sobie jakoś radzić.

14) Dziękuje za przeprowadzony wywiad i życze powodzenia w następnych meczach!

ODP: Dziękuje.