Pomeczowy wywiad z trenerem Klimczewskim

• autor: bercikm, 2012-03-28 20:08

W rozwinięciu wiadomości przeprowadzony wywiad pomeczowy z I trenerem LKS-u Chlebnia Panem Januszem Klimczewskim.

1) Jak ocenia Pan grę swojego zespołu podczas ostatniego niestety przegranego 0-1 meczu z KS Raszyn?

ODP: Osiągnięty w tym meczy wynik świadczy o tym iż nie mogę tego spotkania oceniać pozytywnie. Mimo iż nasza gra nie wyglądała wcale tak źle to zeszliśmy z boiska z mianem pokonanego. Za wrażenia estetyczne nikt punktów nie rozdaje. Taki jest sport że raz wygrywasz a raz nie. Niby banalne ale jakże prawdziwe.

2) Czego w takim razie zabrakło zespołowi do uzyskania korzystnego rezultatu?

ODP: Zabrakło przede wszystkim zdecydowania w niektórych sytuacjach. Zabrakło skutecznego wykończenia i instynktownego zagrania. Zamiast często ruszyć zdecydowanie na piłkę bądź ją szybko rozegrać, zawodnicy staneli i zaczeli mysleć. To nie sprzyja zaskoczeniu przeciwnika niekonwencjonalnym zagraniem bo właśnie wtedy pozwalamy drużynie przeciwnje w porę dobrze zareagować. Mam nadzieję iż w przyszłości uda się to wyeleminiować.

3) W barwach LKS-u zadebiutował nowy nabytek żółto - zielonych Marcin Czarnowski. Co może Pan powiedzieć o jego grze?

ODP: Marcin wszedł na boisko na ostatnie 20 minut i nie będę wnioskował ani oceniał Go po tak krótkim czasie. Napewno widać że ma potenjał i "papiery" na granie. Obecnie zmaga się z przeziębieniem ale mam nadzieję iż niedługo będzie do mojej dyspozycji.

4) W meczu z Raszynem przedwcześnie z powodu kontuzji boisko opuscić musieli: Ariel Brzeźiński, Artur Kuśmider oraz Tomasz Góralczyk który schodził do szatni z obecną krwią w okolicach łuku brwiowego. Jak wygląda ich obecna sytuacja zdrowotna?

ODP: Ariel opuścił boisko gdyż narzekał na ból kolana. Jednak okazało się na cale szczęście że to dorbna kontuzja nie zagrażająca jego występom w następnych meczach. Artur również narzekał na bóle dlatego nie chcąc ryzykować i jego zdrowiem wpuściłem na plac Marcina Czarnowskiego. Artur jednak już z nami trenuje. Tomek Góralczyk rozciął łuk brwiowy więc nie obyło się bez kilku szwów. Trenował jednak z nami z czego się bardzo cieszę.

5) Jak wygląda obecna sytuacja panująca w szatni LKS-u?

ODP: Wydawać się może że porażki spowodowały jakąś nerwowość w naszch relacjach. Nic takiego nie ma miejsca i bynajmniej w szatni chłopcy tworzą zgrany zespół który chce ze sobą grać i co najważniejsze wszyscy wierzymy iż wyniki muszą w końcu przyjść. To tylko kwestia czasu.

6) We wtorek odbył się sparing zewnętrzny pomiędzy seniorami zarówno pierwszej drużyny jak i rezerw. Jak Pan ocenia te spotkanie? Czy ktoś Pana w nim oczarował bądź rozczarował?

ODP: Cieszy mnie gra coraz to większej ilości młodych zawodników którzy chcą trenować. Ich gra może podobać się coraz bardziej. Napewno widać iż robią oni z każdym dniem postępy. Mówię tu o całym zespole LKS Chlebnia jako jedna wielka całość. Mimo wielu nieprzychylnych opinii na temat wspólnego trenowania widać że to co robimy ma sens. Być może przyjdzie czas że odejdę z tego zespołu ale jestem pewien że ten zespół ma przyszłosć i to naprawdę wielką. Napewno Chlebnia będzie to licząca i silna drużyna dla każdego przeciwnika. Napewno spalonej ziemi za sobą nie zostawię. Powtarzam że nie mamy czego się wstydzić na tle innych drużyn i że mamy utalentowaną młodzież która chce trenować i grać. Nie tylko mowa o młodzieży ale i o każdym zawodniku. Widać chęc jak i zaangażowanie. Zarówno mnie jak i Darka to cieszy. Z tego muszą być owoce!!!

7) Co może obiecać Pan kibicom odnośnie najbliższego spotkania z Przyszłością Włochy?

ODP: Po ostatnich wynikach mogę obiecać iż napewno wyjdziemy na boisko ( śmiech ). A tak na poważnie nadal twierdze iż musi nadejść chwila kiedy to zaczniemy uzyskiwać pozytywne wyniki. nasza gra nie wygląda żle co nie znaczy że jest dobra. Gdyby taka była wyniki byłyby inne. Obiecuje iż zrobię wszystko aby każdy zawodnik dal z siebie wszystko. Jak już wspominałem zawsze gram o zwycięstwo i uważam że w tej lidze nie ma drużyny nie do ogrania. Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców na nasz mecz i liczyć na Waszą pomoc. Wszyscy reprezentujemy ten sam klub. Ten sam LKS Chlebnia!!!

8) Dziękuje za rozmowę i powodzenia w niedzielę!!!

ODP: Dziękuje również za możliwość uczestnictwa w tym wywiadze. Pozdrawiam wszystkich sympatyków LKS-u Chlebnia!!!

Wywiad przeprowadził: Marcin Wojciechowski ( administrator strony www.chlebnia.futbolowo.pl )