Sparingowe derby wygrane!!!

• autor: bercikm, 2012-02-17 09:51

Zwycięstwami naszych drużyn seniorskich zakończyły się derbowe pojedynki z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Szczegóły spotkań znajdują się w rozwinięciu wiadomości.

Wpierw o godzinie 17:15 jako pierwsi na boisko wybiegły nasze rezerwy które mierzyły się z drużyną młodzieżową rocznika 1996 GKS-u Pogoń. Spotkanie zakończylo się zdecydowaną wygraną LKS-u 6-1. Bramki zodbywali: Łukasz Pękacz x3 Paweł Pękacz x1 Adam Sierański x1 i Tomasz Barański x1. Młodzieżowcy GKS-u mimo takiego wysokiego wyniku zaprezentowali ciekawą kombinacyjną grę oparta na bardzo dobrej technice oraz szybkiej wymienności podań. Brakowało im jednak zdecydowanie doświadczenia oraz "zimnej" głowy w niektórych akcjach. Żółto-zieloni zwyciężyli ale było widać jeszcze brak zrozumienia cechujący się niedokładnymi czasami podaniami. Należy przypomnieć iż wielu naszych zawodników grało ze sobą po raz pierwszy i napewno z każdym dniem nasza gra będzie wyglądać coraz to lepiej. Trener Świderski ma za sobą nieoficjalny debiut w roli szkoleniowca seniorów, debiut jeżeli chodzi o wynik niezwyke udany.

O godzinie 19:00 natomiast przy coraz to niższej temperaturze powietrza swój mecz rozgrywała "jedynka" LKS-u a przeciwnikiem była doskonale już znana drużyna rezerw Pogoni Grodzisk Mazowiecki i po raz kolejny zachowujemy tradycję zwycieżając 3-2. Wynik pozytywny ale jego kształtowanie odbywało się w dramatyczny sposób. Wpierw to my wychodzimy na prowadzenie po bramce Mateusza Piórkowskiego. Następnie do remisu doporwadza Pogoń. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron jako pierwsi zaatakował GKS i niestety przegrywamy już 2-1. Całe szczęście mamy trenera Klimczewskiego który jako doskonały motywator nauczył swoich zawodników ambitnej gry i wiary w końcowy sukces niezaleźnie czy jest to mecz kontrolny czy o punkty. Rozdraźnieni takim przebiegiem żółto-zieloni dodatkowo pobudzani motywującymi okrzykami swojego trenera postanowili rozgrzać wszystkich śledzących ich poczyniania osób dokładnymi i szybkimi akcjami które raz po raz zagrażały bramce strzeżonej przez golkipera miejscowych. Ambicja popłaciła gdyż wyrównujemy po golu zdobytym przez Rafała Borynia. Bramkę na miarę zwycięstwa w końcówce spotkania zdobywa Kamil Piórkowski który mecz wcześniej świetnie spisywał się jako...bramkarz naszych rezerw. Gratulacje należą się chłopakom za pokazanie charakteru i ge do końca oraz oczywiście za pozytywny wynik.

Podsumowując to był szczęśliwy dzień dla LKS-u Chlebnia którzy okazał się lepszy od rywala za miedzy. Pogoń zdobyta!!!

Kolejne mecze rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę 19 II 2012r. Tym razem gościć będziemy drużyny Świtu Warszawa. Wpierw o godzinie 10:00 zmierzą się pierwsze drużyny LKS-u Chlebnia i Świtu Warszawa zaś o godzinie 11:30 swoją grę rozgrywać będą rezerwy tychże klubów.

Wszytkich kibiców zapraszamy na te spotkania.

Bramki: Mateusz Piórkowski, Rafał Boryń i Kamil Piórkowski.

autor: ruci_1993 2012-02-18 10:10:47

Profil ruci_1993 w Futbolowo Brawo :) Mazovia pozdrawia :)

autor: ~Bercik 2012-02-18 13:10:16

avatar Dziękujemy i My również życzymy Wam jutrzejszego zwycięstwa nad naszym ostatnim przeciwnikiem:) Powodzenia!!!