Podsumowanie wyjazdu do WEIZ

• autor: bercikm, 2012-01-10 08:58

Młodzieżowi piłkarze LKS Chlebnia powrócili do kraju w świetnych humorach. Spowodowane one były bardzo dobrym występem żółto - zielonych a także wysoką kulturą organizacyjną która niewątpliwie pozwoliła skupić się tylko na grze w piłkę i osiąganiu jak najlepszego wyniku który nasi chłopcy osiągneli.

Szersza relacja w rozwinięciu wiadomości. Relację przeprowadził trener Pan Paweł Żegliński.

II miejsce młodzików w Austrii !

Niezapomniane wspomnienia, świetne warunki , bardzo dobra atmosfera i znakomity wynik sportowy to wszystko co spotkało naszą drużynę młodzików rocznik 99 podczas pobytu w Austriackiej miejscowości Weiz. Oprócz turnieju, w którym braliśmy udział czekało na nasz szereg atrakcji przygotowanych przez gospodarzy, począwszy od zwiedzania Grazu , gry i zabawy przygotowane dla uczestników jak i pamiątki i nagrody, które otrzymał każdy z nich.

W sobotę 7.01 wzięliśmy udział w międzynarodowym turnieju ,który był głównym celem tego wyjazdu. W pierwszej fazie trafiliśmy do grupy B wraz z SC WEIZ B i SG TEAM MM B . Po dwóch zwycięstwach z Weiz B 2-1 i SG Team B 4-1 z kompletem punktów zajęliśmy 1 miejsce w swojej grupie przechodząc tym samym do kolejnej fazy turnieju, w której znów przyszło nam rywalizować w 3-zespołowej grupie, z której awans do półfinałów uzyskiwały 2 najlepsze drużyny. Zmierzyliśmy się tu najpierw z faworytami turnieju , a więc pierwszą drużyną Weiz A przegrywając 0-3, a następnie w meczu o awans pokonaliśmy SG Feistritztal 3-1.

W półfinale zmierzyliśmy się ze zwycięzcą drugiej grupy, którym okazała się drużyna Weiz B, a więc nasz rywal w pierwszej fazie. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu pokonujemy po raz drugi gospodarzy tym razem 1-0 . Finałowe spotkanie okazało się również pojedynkiem rewanżowym bowiem naszym rywalem była pierwsza drużyna Weiz A. Po zdecydowanej porażce jakiej doznaliśmy z nią w fazie grupowej finał był trzymającym w napięciu widowiskiem na bardzo dobrym poziomie, a o końcowym zwycięstwie gospodarzy zadecydowała bramka zdobyta na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Mimo porażki w finale nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony tym bardziej iż w fazie grupowej straciliśmy najlepszego strzelca drużyny Mateusza Smolińskiego, który doznał poważnej kontuzji i musiał zostać odwieziony do miejscowego szpitala. Przywieziony na rozdanie nagród został jednak powitany brawami przez wszystkie osoby zgromadzone na hali. Oprócz wspomnianego zawodnika nasz zespół reprezentowali : Marcel Omieciński , Maciej Zwierzchowski, Mateusz Stodulski, Kamil Sidor, Michał Misiak, Dawid Stefański i Mateusz Traczyk.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

S.C. WEIZ A