Boiska LKS-u nie w tym roku...

• autor: bercikm, 2012-01-02 18:47

Niestety nasze marzenia o własnym obiekcie sportowym z prawdziwego zdarzenia będziemy musieli odłożyć najwcześniej do przyszłego roku. Wszystkiemu winne są nieodpowiedzialne osoby z zarządu firmy która wygrała przetarg na wybudowanie od podstaw bazy sportowej LKS Chlebnia. W związku z umową boiska jak i baza sportowa miała powstać już w roku 2011. Wiadomo niestety iż termin ten nie zostanie dotrzymany a nasza wizytówka w postaci drużyny na szczeblu okręgowym będzie musiała dalej być "gospodarzem" na obcym obiekcie GKS-u Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Pozostaje wierzyć i mieć nadzieję iż ta tułaczka skończy się ostatecznie w przyszłym roku.

W rozwinięciu wiadomości cały artykuł odnośnie sprawy budowy bazy sportowej LKS Chlebnia.

Boiska w Chlebni w przyszłym roku

Mieszkańcy Chlebni muszą jeszcze poczekać na boiska z prawdziwego zdarzenia. Dwa trawiaste boiska miały powstać w 2011 roku za sumę 220 tys zł, ale nie powstały z winy firmy, która wygrała przetarg na jego budowę.

Kliknij, aby powiększyć

O prawdziwym pechu mogą mówić mieszkańcy Chlebni i zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Chlebnia czekający na powstanie odpowiednich boisk do gry w piłkę nożną. Najpierw inwestycję blokowała sprawa dzierżawy, potem wszystko rozbiło się o nieodpowiedzialnego wykonawcę z Warszawy.

-To jakieś fatum, bo jak już się uporaliśmy z kwestią dzierżawy tego terenu, zawiódł wykonawca- mówił w czasie grudniowego objazdu inwestycji burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Wykonawca firma Consensus, miała uporządkować teren, rozebrać budynek gospodarczy, uprzątnąć elementy żelbetonowe i gruz oraz wybudować boiska oraz budynek służący zawodnikom. Firma jednak nie wywiązała się z umowy, dlatego sprawa trafi na drogę sądową, zapowiedział burmistrz.

To oznacza unieważnienie przetargu i konieczność ogłoszenia kolejnego przetargu oraz wyłonienie innego wykonawcy.

Przypomnijmy w Chlebni miały powstać dwa boiska trawiaste wyposażone w system zraszaczy. Boisko główne miało mieć wymiary 50 x 90 m, boisko boczne wymiary 40 x70 m. Miał powstać również budynek, dostosowany do potrzeb użytkowników boisk. To ważny obiekt, bo służący klubowi liczącemu blisko stu zawodników, miłośników piłki nożnej.

autor: ~anonim 2012-02-24 20:44:26

avatar na pewno