Zapowiedź meczów LKS-u Chlebnia

• autor: bercikm, 2011-10-14 12:58

W nadchodzący weekend piłkarze reprezentujący barwy LKS Chlebnia wybiegną na boiska walczyć o kolejne punkty ligowe. Harmonogram przedstawia się następująco:

Piast Piastów - LKS Chlebnia: ( Sobota 15 X 2011r godzina:11:00 ) Nasi seniorzy po ostatniej minimalnej porażce z liderem z Jazgarzewa będą chcieli zrehabilitować się i wywieźć punkty a najlepiej 3 z cięzkiego terenu gospodarzy jutrzejszego meczu tzn. ekipy Piasta Piastów. Nasz przecienik w ostatniej kolejce pauzował. Obecnie zajmuje 14 miejsce z 7 punktowym dorobkiem na który składają się: 2 zwycięstwa, 1 remis i 6 porażek. Ostatni komplet punktów Piast zdobył 7 IX 2011r. kiedy to pokonał drużynę Błękitnych Korytów 3-1. Mamy nadzieję iż smaku zwycięstwa nie skosztują także gospodarze po jutrzejszym meczu. Trenerem zespołu naszych przeciwników jest obecnie Łukasz Milankiewicz. Arbitrem głównym będzie Pan Yovkov zaś asystować mu będą Pan Chmielewski i Pan Janota.

Zapraszamy na to spotkanie!!!

O drużynie Piasta słów kilka: Klub zaistniał w 1932 roku z inicjatywy mieszkańców, właściciela zakładów Akumulatorowych i Kauczukowych Fryderyka Mullera, dyrekcji i pracowników tych zakładów oraz władz miejscowej gminy. Mając finansowe oparcie w fabrykach działacze sportowi do 1939 roku wybudowali boisko, drewniane trybuny, bieżnię lekkoatletyczną przystosowaną do zawodów motorowych (odbywały się!) i solidny drewniany parkan.

Po zakończeniu II wojny światowej obiekty zostały zdewastowane i dopiero w czerwcu 1995 roku grupa zapaleńców reaktywowała K. S. "Piast". W 1955 roku drużyna piłkarska pod wodzą trenera Eugeniusza Tomasiewicza po raz pierwszy awansowała do Klasy "A". Do ligi okręgowej drużyna awansowała w sezonach 1983 - 84 i osiągnięcie to powtórzyła w sezonie 1993 - 94.

Zawodnicy "Piasta" wielokrotnie występowali w reprezentacji Polski juniorów oraz w klubach ligowych. Największej sławy dopracowali się: Marek Komosa, Stefan Bomba i Artur Andrzejewski. ( żródło: www.mkspiast.com.pl ).

Pogoń Wiskitki - LKS II Chlebnia ( Sobota 15 X 2011r godzina: 15:00 ) Podbudowani ostatnim zwycięstwem nasi rezerwiści udadzą się do Wiskitek w celu podtrzymania dobrej passy. Zespół naszych rywali w obecnych rozgrywkach prezentuje się słabo zajmując obecnie przedsotatnie 11 miejsce w "serie B". Statystyki zespołu Pogoni również nie są imponujące: 3 remisy i 4 porażki ( 13 bramek strzelonych i 27 straconych ). W ostatniej kolejce Pogoń uległa na wyjeździe drużynie rezerw Przyszłości Włochy 5-2. Warto przypomnieć iż mieliśmy już okazję zagrać przeciwko naszemu najbliższemu rywalowi w meczu sparingowym który wysoko wygraliśmy 9-1. Nie mamy nic przeciwko powtórzeniu tego wyniku aczkolwiek każdy rezultat który zapewni nam 3 punkty będzie na wagę złota. Drużyna z Wiskitek oparta jest w większości na graczach doświadczonym. Świadczy o tym przede wszystkim linia obrony Pogoni którą tworzą na codzień: Robert Draniak, Grzegorz Czarnota a także Adam Olszewski. Wymienieni zawodnicy to gracze powyżej 35 roku życia którzy już wiele lat uprawiają futbol będać zrzeszonym w klubie sportowym. Linia pomocy to mieszanka rutyny z młodością. Uwagę zwracają młodzi skrzydłowi Jakub Tytoń i Michał Staniak którzy są zawodnikami szybkimi i dobrze wyszkolonymi technicznie. W ataku bryluje Sylwester Mazgajski który jest autorem większości bramek drużyny Pogoni. Wszystkich kibiców po miejmy nadzieję wygranej pierwszego zespołu zapraszmy na spotkanie do Wiskitek!!!

LKS Chlebnia - Relax Radziwiłłów ( Liga trampkarzy  U-14, 16 X 2011r. o godzinie 10:00 )

Unia Warszawa - LKS Chlebnia ( Młodzicy U-13, 15 X 2011r. o godzinie 13:30 )

WSZYSTKICH KIBICÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA NASZYCH DRUŻYN!!!