Ludowy Klub Sportowy Chlebnia swoją działalność zainaugurował w roku 1984.
Z racji miejsca i czasu w jakim powstał, został jak wiele innych klubów z małych miejscowości przypisany do LZS-u – organizacji grupującej tego typu kluby. Mnogość obowiązków wynikających z powstania nowego klubu nie pozostawiała czasu na przypilnowanie spraw związanych z barwami i klubowym herbem. Sprawy te w klubie jednak nie zostały zapomniane, a chęć odróżnienia się od pozostałych drużyn LZS-u doprowadziła do stworzenia własnego godła, którego historię przedstawiamy poniżej.
23 lutego 2012 r. w Chlebni odbyło się spotkanie byłych działaczy zajmujących niegdyś stanowiska prezesów i wiceprezesów, z obecnymi członkami zarządu Klubu LKS Chlebnia. Celem spotkania było określenie wizerunku klubowego herbu, który miałby stać się wizytówką i znakiem rozpoznawczym LKS-u.
Od dłuższego czasu zarówno zawodnicy zrzeszeni w klubie, kibice jak też działacze zaczęli odczuwać potrzebę utożsamiania się z drużyną nie tylko podczas meczów, ale również poza boiskiem. Liczne rozmowy, przemyślenia i wnioski doprowadziły do podjęcia decyzji
o stworzeniu własnego emblematu i zastąpienia nim godła LZS-u.
Zaczęto od gromadzenia materiałów archiwalnych tj. zdjęć, plakatów, proporczyków
i protokołów, które miały stanowić podstawę, odwołującą się do blisko 30 letniej historii.
Z zebranych materiałów, wynikało, że godło LZS-u pojawiło się w klubie w 1987 r. kiedy to Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w nagrodę za awans Chlebni do
A klasy, przysłało około 200 szt. proporczyków do ogólnego użytku.
W historii LKS-u miały miejsce dwie próby stworzenia własnego godła.
Pierwszej z nich podjęto się w połowie lat 90-tych. Na afiszach informujących o meczach, pojawił się znak, przypominający zieloną tarczę, w środku której znajdował się płonący znicz.
Druga próba związana była z obchodami 20-lecia Klubu. Stworzono wówczas okolicznościowe szaliki, na których umieszczona została czarna tarcza z czerwonym pasem oraz piłką.
Po przeanalizowaniu zgromadzonych materiałów, osoby zaangażowane w tworzenie godła naszła wątpliwość, czy to co powstanie przetrwa próbę czasu i kto ma prawo decydowania o wyglądzie herbu? Postanowiono więc, zwrócić się z prośbą o pomoc do przedstawicieli zarządów minionych lat.
16 listopada 2011 r. odbyło się pierwsze spotkanie Zarządu Klubu z byłymi Prezesami
i Wiceprezesami LKS-u. Rezultatem tego spotkania było określenie barw, które miały pojawić się w godle. Podjęto również decyzję, że jego formą graficzną powinien zająć się projektant. Przedstawiciele Klubu zwrócili się o pomoc do osób, które zarówno zawodowo jak i amatorsko zajmują się pracą artystyczną.
Pomysłów było wiele, wizje bardzo różne, jednak głosowaniu poddanych zostało tylko kilka projektów.
Ostatecznie po czterech spotkaniach osiągnięto porozumienie i wybrano godło.
Po głosowaniu sporządzono protokół, pod którym podpisała się każda
z głosujących osób. Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiono wspólne zdjęcie.
Zatwierdzone godło jest w kształcie koła, w którym znajduje czarna obręcz
z wpisaną nazwą Klubu. W części środkowej znajduje się odwołanie do flagi narodowej oraz do flagi LZS-u, a na nich umieszczone są trzy elementy, które przypominają kiedy i od czego wszystko się zaczęło tj. tabliczka z datą założenia Klubu, tarcza odwołująca się do pierwszych koszulek, oraz piłka jaką w owym czasie rozgrywano mecze tzw. „biedronka”